[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Mirtis

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas
  Spausdinti

Re: Mirtis
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 11 Gru 2010, 12:31 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

aciu sese Khadeja uz du'a.Jazak Allaj khair .
Bei Jazak Allah khair sesei Werdei uz straipsnelius,uz priminimus.Mano kunas net pasisiausia kai pamastau apie mirti ir vykstancius procesus.Brrrr,baisu...

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 11 Gru 2010, 15:00 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

perskaiciau visus 5 straipsnelius,ir tikrai susimasciau.zmones net nenumano kokios kancios ju laukia :( :( :( na o kiek skaiciau,tikinciuju laukia labai maloni kelione,bent jau man pasirode labai idomu(tikintiesiems) . :) :) labai aciu uz straipsnelius Sese Werde :) buvo labai idomu :) lauksim daugiau inshaAllah :) :)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 15 Gru 2010, 19:02 
Patikima sesė

Alhamdolillah! Dar vienas skyrius :D Nusprendziau, kad paliksiu tas lenteles ramybej, kai pabaigsiu visa, tada idesiu pilna dokumenta inshAllah, ten ir bus jos matytis, nes ten is esmes nieko nauja nepasakoma, tik sutraukta.

V SKYRIUS:
GALUTINIS IŠBANDYMAS

Įvadas
Siela sugrįžta į kūną po palaidojimo tam, kad patirtų paskutinį išbandymą. Jis yra vykdomas dviejų rūsčių angelų. Jie klausinėja mirusiojo, bandydami jo tikėjimą ir paklusimą Pranašui (saw). Tikintysis atsako teisingai, tuo tarpu netikintysis užsikerta ir jo atsakymai yra neteisingi.

Paskutinio išbandymo laikas
Kapo išbandymas prasideda iškart po palaidojimo. Uthman (ra) pranešė, kad palaidojus musulmoną, Pranašas (saw) stovėdavo prie jo kapo ir yra pasakęs:
Prašykit, kad Allah būtų gailestingas jūsų broliui ir maldaukit,kad jo žodžiai būtų tvirti, nes iš tiesų jis dabar yra klausinėjamas. (Abu Davūd)
Kai ‘Amr Bin al-‘As (ra) buvo mirties patale, jis įsakė savo artimiesiems: „Kai aš mirsiu, neleiskit raudotojams ar lempoms mane lydėti. Kai mane palaidosit, užberkit pilnai žemę ant manęs ir tada pasilikit prie kapo tiek, kiek trunka papjauti kupranugarį ir išdalinti jo mėsą. Taip jūsų buvimas pagelbės man, kai aš svarstysiu ką atsakyti Allah Pasiuntiniams (dviem angelam). (Muslim 121)
Amr supratimu, jei jo artimieji pasiliks šalia kapo melsdamiesi už jį, tai atneš jam palaiminimą, kuris yra toks svarbus išbandymo metu.

Išbandymo sudėtingumas
Kapo išbandymas yra toks sunkus, kad Pranašas (saw) yra jį sulyginęs su ad-Dadžal išbandymu.
Asma (ra) pranešė, kad kartą, užtemimo metu, Pranašas (saw) kreipėsi į savo bendražygius sakydamas:
Iš tiesų, man buvo atskleista, kad jūs būsite bandomi kape tokiu ar panašiu mastu, kaip ir ad-Dadžal atėjimo metu. (Bukhari 86, 184, 922)
Šis palyginimas atskleidžia kapo išbadymo dydį, nes sunkumai, laukiantys ad-Dadžal atėjimo metu, yra didžiausi, skirti žmonėms. Hisham Bin Amir (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Tarp Adomo sutvėrimo ir Paskutinės Valandos nėra nieko kito,kas prilygtų ad-Dadžal. (Muslim 2946)

Tikinčiojo išbandymas

Jis tvirtas ir ramus
Nepasisant kapo klausinėjimo sudėtingumo, jis yra lengvas tiems, kurie tvirtai tiki į Allah ir turi gerų darbų bagažą.
‘Abdullah Bin Amr (ra) pranešė, kad kartą Pranašui (saw) paminėjus tardančius angelus, Umar paklausė: „O Allah Pranaše, ar mums tada bus sugrąžintas sugbėjimas mąstyti?“ Pranašas (saw) atsakė: „Taip, toks, koks yra dabar.“ Tai išgirdęs Umar pasakė: „Aš tada mesčiau akmenį į angelo burną.“ (Arabiškas išsireiškimas, reikškiantis „Aš jį sugluminčiau, nugalėčiau“.)
Umar tai tvirtai pasakė, nes buvo tikras savo tikėjimu į Allah ir Jo Pranašą. Pranašas (saw) nieko neatsakė, taip duodamas tylų sutikimą Umar supratimui.
Aiša (ra) pranešė, kad kartą ji pasakė Pranašui (saw): „O Allah Pasiuntiny, tu mums sakai, kad mes būsime bandomi kapuose. Kas nutiks man, juk aš tik silpna moteris?“ Pranašas (saw) atsakė šia aja:
Allah sutvirtina tuos, kurie patikėjo, tvirtu žodžiu žemiškame gyvenime ir Būsimajame. (Ibrahim 14:27)
Tikras tikintysis parodys tvirtą tikėjimą ir stiprumą religijoje bandydamas atlikti maldą tardančių angelų akivaizdoje. Džabir (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Kai mirusysis įeina į kapą, jam atrodo, kad saulė leidžiasi. Taigi jis atsisėda, pradeda trinti akis ir prašo (dviejų angelų): “Leiskit man melstis”.

Al- Bara pranešimas
Jau minėto hadiso pratęsimas:
Du peikiantys angelai ateina pas tikintįjį ir šiurkščiai į jį kreipiasi. Jie priverčia jį atsisėsti ir klausia: “Kas yra tavo Viešpats?” Šis atsako: “Mano Viešpats yra Allah”. Jie vėl klausia: “Kas yra tavo din (religija)?” Jis atsako: “Mano din yra Islamas”. Jie klausia: “Kas yra tas žmogus, siųstas pas jus?” Jis atsako: “Jis yra Allah Pasiuntinys (saw)”.Jie klausia: “Ką tu darei?” Jis atsako: “Aš skaičiau Allah Knygą, tikėjau ja ir paklusau.” Jie vėl netikėtai pradeda jį klausinėti: “Kas yra tavo Viešpats? Kas yra tavo din? Kas yra tavo pranašas?” Jis pakartoja: “Mano Viešpats yra Allah, mano din yra Islamas ir mano Pranašas yra Muhammad”. Apie tai Allah sako:
Allah sutvirtina tuos, kurie patikėjo, tvirtu žodžiu žemiškajame gyvenime ir Būsimajame. (Ibrahim 14:27)
Ir tai yra paskutinis išbandymas, kurį turi praeiti tikintysis. Balsas iš dangaus praneša: „Mano tarnas kalbėjo tiesą“.

Abu Hurairos pranešimas
Ankstesnio hadiso pratęsimas:
Iš tiesų, kai mirusysis yra palaidojamas, jis girdi nueinančiųjų žingsnius (t.y. tų, kurie dalyvavo laidotuvėse). Du, juodos ir mėlynos spalvos angelai ateina pas jį. Vienas yra Munkar, kitas - Nakir.
Teisingam tikinčiajam jo malda ir Korano recitavimas pasirodo šalia galvos; jo pasninkas pasirodo iš dešinės; jo zakah pasirodo iš kairės; ir jo kiti geri veiksmai, kaip kad labdara, dua, ėjimas į maldos vietas, pagalba žmonėms pasirodo šalia jo pėdų. (Du angelai grėsmingai) bando prieiti prie jo galvos, bet malda ir Korano recitavimas sako: „Iš mano pusės nėra priėjimo“. Jie bando prieiti iš dešinės, bet pasninkas sako: „Nėra priėjimo iš mano pusės“. Tada jie bando prieiti iš kairės, bet zakah sako: „Iš mano pusės nėra priėjimo“. Jie bando prieiti iš jo pėdų pusės, bet jo kiti geri veiksmai sako: „Nėra priėjimo iš mano pusės.“
Jam tada yra paliepiama atsisėsti. Ir jis atsisėda nebijodamas. Jam atrodo, kad saulė leidžiasi ir jis prašo (angelų): „Leiskit man melstis“. Šie atsako: „Tau bus leista, bet pirmiausia atsakyk į mūsų klausimus. Kas yra tavo Viešpats?“ Jis atsako: „Mano Viešpats yra Allah“. Jie vėl jo klausia: „Ką tu gali pasakyti ir paliudyti apie tą vyrą (Muhammad), kuris atėjo pas jus?“ Jis atsako taip, kaip sakydavo (prieš mirtį): „Mano Pranašas yra Muhammad. Jis yra Allah tarnas ir pasiuntinys. Jis atnešė mums aiškius ženklus iš Allah ir mes juo patikėjome. Aš liudiju, kad nėra kito dievo, tik Allah ir Muhammad yra Jo tarnas ir pasiuntinys.“ Jie vėl klausia: „Kas yra tavo religija (arba , pagal ką tu gyvenai)?“ Jis atsako: „Mano religija, pagal kurią gyvenau, yra Islamas.“ Jie sako: „Mes tikėjomės, kad tu taip atsakysi. Su šiuo įsitikinimu tu gyvenai, su juo mirei ir su juo būsi prikeltas, kai Allah panorės.“ Apie tai Allah sako:
Allah sutvirtina tuos, kurie patikėjo, tvirtu žodžiu žemiškajame gyvenime ir Būsimajame. (Ibrahim 14:27)

Aišos pranešimas
Aiša (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Kas liečia kapo išbandymą: manimi žmonės bus bandomi ir apie mane jie bus klausinėjami. Teisingam asmeniui bus paliepta atsisėsti, bet jis nejaus jokios baimės. Jo bus paklausta: “Kaip tu gyvenai?” Šis atsakys: “Pagal Islamą”. Jo bus paklausta: “Kas tas vyras, kuris pas jus atėjo?” Jis atsakys: “Jis yra Muhammad, Allah Pasiuntinys. Jis atnešė mums aiškius ženklus iš Allah ir mes juo patikėjome.” Jam tada yra pasakoma: “Šiuo tikėjimu tu gyvenai, su juo mirei ir su juo būsi prikeltas, kai Allah panorės.”

Asmos pranešimas
Asma (ra) pranešė Pranašą sakius:
Kai tikintysis įžengia į kapą, jo geri veiksmai – malda ir pasninkas – jį apsupa. Angelai grėsmingai bando prieiti iš maldos pusės, bet malda jį apsaugo; jie bando prieiti iš pasninko pusės, bet pasninkas jį apsaugo. Angelai tada paliepia atsisėsti ir klausia: “Ką gali pasakyti apie šį žmogų?” Jis klausia: “Ką tokį?” Angelai atsako: “Muhammad”. Jis atsako: “Aš liudiju, kad jis Allah Pasiuntinys”. Angelai jo klausia: “Iš kur tu tai žinai, ar buvai jį sutikęs?” Šis atsako (teigiamai): “Aš liudiju, kad jis yra Allah Pasiuntinys”. Jie tada sako: “Su šiuo tikėjimu tu gyvenai, su juo mirei ir su juo būsi prikeltas.

Abu Sa’id al-Khudri pranešimas
Abu Sa’id al-Khudri (ra) pranešė, kad jis dalyvavo laidotuvėse kartu su Pranašu. Užkasant mirusįjį, Pranašas (saw) pasakė:
O žmonės, iš tiesų, ši (mirusiųjų) tauta yra išbandoma kapuose. Kai asmuo yra palaidojamas ir jo artimieji nueina, pas jį ateina angelas su lazda (kuoka) rankose. Jis priverčia mirusįjį atsisėsti ir klausia: “Ką gali pasakyti apie šį žmogų (t.y. Muhammad)?” Jei mirusysis buvo tikintysis, jis atsakys: “Aš liudiju, kad nėra kito dievo, tik Allah, ir kad Muhammad yra Jo tarnas ir pasiuntinys.” Angelas tada atsakys: “Tu kalbėjai tiesą”.
Tačiau vienas vyras paklausė: “O Allah Pasiuntiny, bet kuris iš musų sutriktų pamatęs angelą su kuoka rankose.” Pranašas (saw) atsakė šia aja:

Anas pranešimas
Anas pranešė Pranašą (saw) sakius:
Iš tiesų, kai tikintysis yra paguldomas į kapą, jo artimieji nueina nuo jo ir jis dar girdi jų žingsnius, du angelai ateina pas jį. Jie pasodina jį ir klausia: “Ką tu garbinai?” Jei Allah parodė jam kelią (prieš mirtį), jis atsako: “Aš garbinau Allah”. Jie tada klausia: “Ką gali pasakyti apie Muhammad?” Jis atsako: “Aš liudiju, kad jis yra Allah tarnas ir pasiuntinys.” Po šito jis daugiau nieko nėra klausiamas.

Netikinčiojo išbandymas

Al-Bara pranešimas
Al-Bara (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
(Kas dėl netikinčiojo) pas jį ateina du smerkiantys angelai. Jie papurto jį, priverčia atsisėsti ir klausia: „Kas yra tavo Viešpats?“, šis atsako: „A, a, aš nežinau!“ Jie klausia: „Kas yra tavo din?“ Jis atsako: „A, a, nežinau“. Jie klausia: „Kas yra tas žmogus, siųstas pas jus?“ Mirusysis neatsimena jo vardo ir jam yra pasakoma: „(Jo vardas) Muhammad“. Jis sako: „A,a aš nežinau. Aš tik girdėjau žmones taip kalbant.“ Jam yra pasakoma: „Tu nežinojai ir neskaitei (Korano)“ ir balsas iš dangaus praneša: „Jis melavo“.

Abu Hurairos pranešimas
Iš tiesų, kai prie netikinčiojo (arba nusidėjėlio, arba veidmainio) yra grėsmingai bandoma prieiti iš galvos pusės, ten nėra nieko (kas galėtų jį apsaugoti); kai prie jo bandoma prieiti iš dešinės pusės, ten nėra nieko (kas galėtų jį apsaugoti); kai bandoma prieiti prie jo iš kairės pusės, ten nėra nieko (kas galėtų jį apsaugoti); ir kai bandoma prieiti iš jo pėdų pusės, ten nėra nieko (kas galėtų jį apsaugoti). Jam paliepiama sėstis ir jis atsisėda kape, jausdamas didžiulę baimę. Jie klausia jo: „Kas yra tavo Viešpats?“ Jis atsako: „Aš nežinau“. Jie klausia jo: „Ką gali pasakyti ir paliudyti apie tą žmogų, kuris pas tave atėjo (arba yra tavo pranašas)?“ Jis klausia: „Koks žmogus?“ Jis nežino jo vardo ir jam primenama: „Muhammad“. Jis atsako: „Aš nežinau. Aš girdėjau žmones kalbant ir sakiau tą patį“. Jie klausia: „Ką tu darei gyvenime?“ Jis atsako: „Aš nežinau“. Jam pasakoma: „Mes tikėjomės šių atsakymų iš tavęs. Abejonėse tu gyvenai, abejodamas mirei ir abejodamas būsi prikeltas, kai Allah panorės.“
At-Tabarani (ra) yra pasakęs, jog šio hadiso pranešėjas yra pridėjęs: „Tai galioja ir tam iš Kiblos žmonių (t.y. musulmonui), kuris sako Tikėjimo Išpažinimą be tvirtumo širdyje. Kai jis girdi žmones kažką sakant ir pakartoja, ką jie sakė.“

Aišos pranešimas
Kas dėl blogo žmogaus, jam paliepiama atsisėsti ir jis atsisėda kape, jausdamas didžiulę baimę. Jo klausiama: „Kaip tu nugyvenai savo gyvenimą?“ Jis atsako: „Aš girdėjau žmones kalbant ir sakiau tą patį.“ Jam pasakoma: „Abejonėse (apie Allah) tu gyvenai, abejonėse mirei ir abejonėse būsi prikeltas, kai Allah panorės.“

Asmos pranešimas
Kas dėl netikinčiojo (arba nusidėjėlio, arba veidmainio), pas jį ateina angelas ir neranda nieko (t.y. gerų darbų), kas galėtų jį apginti. Jis paliepia jam sėstis ir klausia: „Ką tu gali pasakyti apie tą žmogų?“ Jis klausia: „Kokį žmogų?“ Angelas atsako: „Muhammad“, mirusysis sako: „Prisiekiu Allah, aš nežinau. Aš girdėjau žmones kalbant apie jį ir kalbėjau tą patį.“ Angelas jam pasako: „Šia abejone tu gyevenai, su ja mirei ir su ja būsi prikeltas.“

Abu Sa‘id pranešimas
Ir jei mirusysis buvo netikintis (arba veidmainis), jis (angelas) klausia: „Ką gali pasakyti apie šį žmogų (Muhammad)?“ Jis atsako: „Aš nežinau. Aš girdėjau žmones kalbant ir kalbėjau tą patį.“ Angelas atsako: „Tu nei žinojai, nei skaitei (Koraną), nei buvai atvestas (į tiesos kelią).“

Anas pranešimas
Iš tiesų, kai netikintysis (arba veidmainis) yra paguldomas į kapą ir jam dar begirdint nueinančių artimųjų žingsnius, pas jį ateina du angelai. Jie priverčia jį atsisėsti ir šiurkščiai jo klausia: „Ką tu garbinai?“ Jis atsako: „Aš nežinau“. Jie klausia: „Ką gali pasakyti apie tą žmogų (Pranašą)?“ Jis atsako: „Aš sakiau tą patį, ką ir kiti žmonės sakė apie jį.“ Jam pasakoma: „Tu niekada nežinojai ir neskaitei, nerecitavai (Korano).“

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 16 Gru 2010, 13:45 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Assalam oalaikum wa Rehmatulahey wa Barakatuhu,

Alhamdolillah, dar vienas skyrius išverstas.

Jazaki ALLAH Khair, sese Werde, labai naudingą darbą atlieki, insaALLAH wa Tala. Nekantriai laukiu sekančio, inshaALLAH.

I am so very glad that I am a Muslim. Islam is my life. Islam is the beat of my heart. Islam is the blood that courses through my veins. Islam is my strength. Islam is my life so wonderful and beautiful. Without Islam, I am nothing and should Allah ever turn His magnificent face from me I could not survive.

O Allah! let my heart have light, and my sight have light, and my hearing (senses) have light, and let me have light on my right, and let me have light on my left, and let me have light above me, and have light under me, and have light in front of me, and have light behind me; and let me have light.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 19 Gru 2010, 21:26 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

mashaAllah.aciu Sese Werde :)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 23 Gru 2010, 20:04 
Patikima sesė

Assalamo aleikum, seses, dar vienas skyrius, alhamdolillah :) Kito teks truputi palaukt, nes sausio 5 laikau vairavimo teorija, o siandien pasiemiau knyga ir supratau, kad dar daug mokytis reikia, nors verst man zymiai idomiau :D Padarykit dua, kad islaikyciau inshAllah :)

VI SKYRIUS
PO KAPO IŠBANDYMO

Įvadas
Kapo išbandymas patvirtina tai, ką mirusysis jau suprato mirties akimirką iš žinios, kurią atneša Mirties Angelas ir jo pagalbininkai.
Tikintysis iškart yra apdovanojamas: jo kapas išsiplečia, kiek tik akis užmato; kape pasirodo durys, vedančios į Dženną; jo kapas išdailinamas maloniais daiktais iš Džennos ir jo geri darbai pasirodo šalia jo kaip maloniai atrodantis asmuo.
Netikintysis yra iškart nubaudžiamas: jo kapas susitraukia, jame pasirodo durys, vedančios į pragarą; jo kapas pripildomas pragaro ugnies ir nuodų, jo blogi darbai pasirodo šalia jo kaip labiausiai atstumiantis asmuo ir jam tenka patirti skausmingą mušimą.
Apie tai ir bus kalbama šiame skyriuje.

Išbandymo pasekmės tikinčiajam

Al- Bara pranešimas
Anot jau minėto Al-Bara (ra) pranešimo, Pranašas (saw) yra pasakęs:
Šauklys iš dangaus tada praneša: „Aprūpinkit jį (t.y. tikintįjį) daiktais iš Dženos, aprenkit jį (rūbais) iš Dženos ir atverkit jam duris į Dženą.“ Taip jis gauna Dženos palaimą ir kvapus, o jo kapas išplėčiams tiek, kiek akis gali užmatyti.
Priešais jį pasirodo žmogus maloniu veidu, gražiais drabužiais ir maloniu kvapu. Jis sako mirusiajam: „ Aš atnešu žinią, kuri tau patiks: tai žinia apie Allah priėmimą, apie sodus su nesibaigiančia palaima. Ši yra diena, kuri buvo tau pažadėta.“ Jis atsako: „Tebūnie tau taip pat gera žinia iš Allah. Kas tu toks? Tavo veidas yra to, kuris neša gera.“ „Aš esu tavo geri darbai. Prisiekiu Allah, aš pažinojau tave kaip tą, kuris skuba paklusti Allah ir yra lėtas Jam nepaklusti. Te Allah suteikia tau geriausią atlygį.“
Priešais jį atsidaro vienos durys į Dženą ir kitos į Ugnį. Jam pasakoma: „Ši (Ugnis) būtų buvus tavo buveinė, jei tu būtum nepaklusęs Allah. Bet tau Allah pakeitė ją į šią (Dženą)“. Kai jis pamato, kas jo laukia Džennoje, jis sušunka: „O, mano Viešpatie, paskubink Valandos atėjimą, kad aš galėčiau susijungti su savo šeima ir turtu.“ (Angelai) jam pasako: „Eik ilsėtis (t.y., miegok)“.

Abu Hurairos pranešimas
Iš (tikinčiojo) kapo atsiveria durys į Dženą ir jam parodoma visa didybė ir malonumai. Jam pasakoma: „Tai bus tavo buveinė ir tai yra tai, ką Allah tau paskyrė.“ Tai padidina jo džiaugsmą ir laimę. Pasirodo kitos durys, vedančios į Ugnį ir jis pamato jos sluoksnius, spaudžiančius vienas kitą. Jam pasakoma: „Pažiūrėk, nuo ko Allah tave apsaugojo. Tai galėjo būti tavo buveinė, jei tu būtum nepaklusęs Allah.“ Tai dar labiau padidina mirusiojo džiaugsmą.
Jo kapas išplečiamas iki septyniasdešimt ir septyniasdečimt uolekčių ir yra apšviečiamas. Jam paliepiama: „Eik miegoti“, bet jis prašo: „Leiskit man sugrįžti pas savo žmones, kad galėčiau papasakoti jiems (apie savo būseną). Bet angelai jam paliepia: „Miegok taip, kaip miega naujavedys, kurį prižadins brangiausias jo šeimos narys (t.y. sutuoktinis)“. Taip, (laikas prabėga) tarsi tai būtų tik snūstelėjimas tol, kol Allah jį prikels iš jo poilsio vietos. Jo kūnas yra sugrąžinams (po išbandymo) į prieš tai buvusią (mirties) būseną, o jo siela patenka tarp kitų sielų – paukščių, lesančių iš Dženos medžių.

Aišos pranešimas
(Tikinčiajam) atsidaro durys (iš jo kapo) į Ugnį ir jis mato skirtingus jos lygmenis, spaudžiančius vienas kitą. Jam pasakoma: „Pažiūrėk į tai, nuo ko Allah tave apsaugojo.“ Kitos durys atsiveria į Dženną ir jis pamato didybę ir malonumus. Jam paskoma: „Ši bus tavo buveinė“.

Asmos pranešimas
Ir jam (tikinčiajam) pasakoma: „Tai yra tavo vieta Dženoje. (O dabar), eik miegoti, (nes buvai) teisingas.

Abu Sa‘id pranešimas
Tada atidaromos durys (tikinčiajam) į Ugnį ir jis (vienas iš angelų) taria: „Tai galėjo būti tavo buveinė, jei tu būtum nepaklusęs Allah. Bet kadangi tu tikėjai, ši bus tavo buveinė“, ir jam atidaromos durys į Dženą. Jis (tikintysis) bando pakilti link jų, bet angelai jam paliepia: „Eik ilsėkis (t.y. miegok)“. Ir jo kapas praplečiamas.

Anas pranešimas
Jam parodoma buveinė Ugnyje ir pasakoma: „Tai galėjo būti tavo buveinė, bet Allah apsaugojo tave, parodė gailestingumą ir pakeitė tau šią buveinę į namą Dženoje.“Jo kapas tada išplečiamas iki septyniasdešimt uolekčių ir pripildomas žalumos iki Prisikėlimo Dienos. Jis prašo: „Leiskit pranešti šias geras naujienas mano šeimai.“ Bet jam paliepiama: „Eik ilsėtis (t.y. miegoti).“

Išbandymo pasekmės netikinčiajam

Al-Bara pranešimas
Balsas iš dangaus paliepia: „Pripildykit jo kapą daiktais iš Ugnies ir atverkit jam duris į Ugnį.“ Taip karštis ir stiprus karštas vėjas pasiekia jį, o jo kapas susitraukia taip, kad jo kaulai lūžta.
Priešais jį pasirodo žmogus bjauriu veidu, atstumiančiais drabužiais ir šlykščiu kvapu. Jis sako: „Aš atnešu tau blogą žinią, kuri tau nepatiks. Tai yra diena, kuri tau buvo pažadėta.“ Jis (mirusysis) atsako: „Tebūnie tau taip pat bloga žinia iš Allah. Kas tu toks? Tavo veidas yra to, kuris neša blogį.“ „Aš esu tavo pikti darbai. Prisiekiu Allah, aš tave pažinau kaip tą, kuris neskuba paklusti Allah, bet yra greitas Jam nepaklusti. Te Allah tau atlygina tau blogiausiu.“
Jam paskiriamas aklas, kurčias ir kvailas asmuo. Savo rankoje jis turi tokį kūjį, kad kalnas pavirstų į dulkes, jei su juo trenktų. Jis trenkia jam (mirusiajam) kartą ir jis pavirsta į dulkes. Allah atkuria jį ir jam vėl trenkiama; jis surinka taip,kad visi (žemėje) jį girdi, išskyrus žmones ir džinus.
Jam atidaromos durys į Ugnį ir duodami Ugnies daiktai. Jis maldauja: „O, mano Viešpatie! Nepradėk Valandos.“

Abu Hurairos pranešimas
Jo (netikinčiojo) kape pasirodo durys į Dženą ir jis mato didybę ir malonumus, bet jam pasakoma: „Pažvelk į tai, prie ko Allah tavęs neprileido. Tai galėjo būti tavo buveinė ir malonumai, kuriuos Allah tau paruošė, jei tu būtum Jam paklusęs.“ Tai padidina jo graužatį ir nusivylimą. Pasirodo anga, vedanti į Ugnį, ir jis mato skirtingus jos skyrius, spaudžiančius vienas kitą. Jam pasakoma: „Tai bus tavo buveinė, tai yra tai, ką Allah tau paskyrė.“ Tai dar labiau padidiną jo graužatį.
Iš jo kapo atidaromos durys į Pragarą ir jis patiria tokį smūgį, kad kiekviena būtybė (žemėje) jį girdi, išskyrus žmones ir džinus. Jam pasakoma: „Miegok kaip tas, kurį sukandžiojo (vabzdžiai ir gyvatės).“ Žemei paliepiama: „Suspausk jį“, ir ji spaudžia jį tol, kol jo kaulai lūžta. Taip tęsiasi jo bausmė iki tol, kol Allah jį prikels. Vargana ši būsena, apie ją Allah sako:
O kas nusigręš nuo Manojo Priminimo, to iš tikrųjų laukia sunkus gyvenimas! Ir prikėlimo Dieną Mes atvesime jį aklą. (Ta Ha 20:124)

Aišos pranešimas
(Kas dėl blogo žmogaus), (jo kape) pasirodo durys į Dženą ir jis pamato didybę ir kokie malonumai ten yra. Jam pasakoma: „Pažvelk į tai, prie ko Allah tavęs neprileido.“ Pasirodo kita anga į Ugnį ir jis mato skirtingus jos skyrius, spaudžiančius vienas kitą. Jam pasakoma: „Tai bus tavo buveinė“ ir tada jis kankinamas.

Asmos pranešimas
Jam pasakoma: „Tai bus tavo vieta Ugnyje“. Ir ant jo kape paleidžiamas žvėris, rankoje jis laiko botagą, storumo kaip kupranugario virvė, o jo smaigalyje yra degantis anglis. Žvėris muša jį (botagu) tiek, kiek Allah jam paliepia. Šis žvėris yra kurčias, todėl negali išgirsti ir pasigailėti.

Abu Sa’id pranešimas
Tada (netikinčiajam) atidaromos durys į Dženą ir jis (vienas iš angelų) taria: „Tai galėjo būti tavo buveinė, jei tik tu būtum tikėjęs į savo Viešpatį. Bet kadangi tu netikėjai, vietoj šios buveinės Allah skiria tau kitą“ ir jam atidaromos durys į Ugnį. Jis (angelas) tada trenkia jam kuoka taip stipriai, kad tai girdi visi Allah kūriniai, išskyrus dvi dideles bendruomenes (t.y. žmones ir džinus).

Anas pranešimas
Jis (angelas) trenkia (netikinčiajam) tarp ausų geležine kuoka ir jis surinka taip, kad jo riksmą girdi visi gyviai aplink, išskyrus dvi dideles bendruomenes (t.y. žmones ir džinus).

Nuolatinė palaima arba kančia

Kaip matėme, tikinčiojo laimė ir netikinčiojo kančia al Barzakh laikotarpiu tęsiasi iki Prisikėlimo Dienos. Šioje dalyje bus kalbama apie specifines palaimos ir kančios formas, paminėtas Sunnoje.

Asmens veiksmų kompanija kape
Kaip matėme Al-Bara (ra) ankstesniame hadise, asmens darbai materializuojasi į žmogų, kuris pasilieka su mirusiuoju kape. Ir taip padidina jo palaimą arba kančią. Apie tai kalbama ir kituose hadisuose. Anas (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Trys dalykai lydi žmogų į kapą, du iš jų sugrįžta, trečiasis pasilieka (su juo): jo šeima, turtas ir jo darbai (veiksmai) lydi jį, bet jo šeima ir turtas sugrįžta, tuo tarpu veiksmai pasielieka. (Bukhari, Muslim)
Mirusiojo šeima palaidoja jį ir palieka, jo turtas išdalinamas tarp paveldėtojų, bet jo veiksmai pasilieka kartu su juo kape.
Panašiai an-Nu‘aman Bin Bashir, Abu Huraira ir kiti bendražygiai (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Tikinčiojo ir mirties pavyzdys galėtų būti žmogus, kuris turi tris draugus. Pirmasis draugas yra jo turtas ir jis sako jam: „Imk iš manęs tiek, kiek nori (tol, kol tu gyveni).“ Antrasis yra jo šeima, kuri sako jam:“Aš esu su tavimi dabar, o kai tu mirsi, aš tave nuleisiu žemyn (į kapą ir tave paliksiu).“ Trečiasis yra jo veiksmai, kurie sako jam: „Aš esu su tavimi dabar ir paliksiu (ši pasaulį) kartu su tavimi.“ Po mirties jis tars pastarajam: „Iš tiesų, aš laikiau tave menkiausiu iš savo trijų draugų.“

Kapo tamsa
Akivazdu, kad kape yra aklina tamsa, nes jokia šviesa ten nepatenka. Tačiau, netgi jei mes nuvestume elektrą į jį ir skaisčiai apšviestume, mirusysis vis tiek būtų apsuptas tamsos, išskyrus tikrus tikinčiuosius.
Minėtame Abu Hurairos (ra) hadise Pranašas yra pasakęs:
Tikinčiojo kapas išplečiamas iki spetyniasdešimt ir septyniasdešimt uolekčių ir apšviečiamas.
Šviesa kape gali būti padidinama kai tikintieji meldžiasi už mirusiuosius.
Abu Huraira (ra) panešė, kad juodaodė moteris, kuri valydavo Pranašo (saw) mečetę, numirė. Pranašas (saw) pastebėjo ją dingus ir jam buvo pasakyta, kad ji numirė. Jis pasakė: „Kodėl aš nebuvau apie tai informuotas?“ Jam buvo pasakyta, kad ji numirė ir buvo palaidota naktį, kai jis miegojo. Tačiau Pranašas (saw) norėjo pamatyti kapą, atsistojo prie jo, pasimeldė Džanazah maldą kartu su savo kompanionais ir pasakė:
Iš tiesų, kapai apsupa savo gyventojus tamsa. Ir iš tiesų, Allah (daugiau) apšviečia juos (tikintiesiems) dėl mano maldos už juos.
Taip pat jau anksčiau buvo minėta Pranašo (saw) malda už Abu Salamah, šiam mirus:
O Allah, išplėsk ir apšviesk jo kapą.

Nuolatinis būsimos buveinės priminimas
Kiekvieną rytą ir vakarą al-Barzakh, mirusiajam yra parodoma jo būsima buveinė – Dženoje arba pragare. Tai padidina tikinčiojo džiaugsmą ir netikinčiojo baimę. Ibn Umar (ra) pranašė Pranašą (saw) sakius:
Iš tiesų, kai vienas iš jūsų miršta, jam yra rodoma jo (ateities) buveinė rytą ir vakarą. Jei jis yra tarp Dženos žmonių, (jam yra rodoma jo buveinė) Dženoje ir jei jis yra tarp Ugnies žmonių (jam yra rodoma jo buveinė) Ugnyje. Jam pasakoma: „Tai bus tavo buveinė kai Allah prikels tave Prikėlimo Dieną.“
Tai taip pat patvirtinama Korane, kur Allah (swt) kalba apie Faraoną ir jo žmones:
Ugnis, į kurią jie (Faraono giminė) įstumiami, rytą ir vakarą, o tądien, kai išmuš Valanda... „Veskite Faraono giminę į didžiausias kankynes!’’ (Atleidžiantis 40:46)

Nusidėjėlio agonijos šauksmai
Kaip matėme, nusidėjėlis kape yra stipriai ir pastoviai mušamas taip, kad jis rėkia iš skausmo. Mirusiųjų šauksmai yra minimi ir kituose hadisuose. Ibn Mas‘ūd (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Iš tiesų, (blogi) mirusieji yra baudžiami kapuose ir net gyvūnai girdi jų šauksmus.
Anas ir Zayd Bin Thabit (ra) pranešė, jog kartą Pranašas (saw) jojo per žemę priklausančią al-Ansar, staiga jo mulas pradėjo nerimti ir vos nenumetė jo žemėn. Pranašas (saw) pamatė šalimais keturis ar penkis kapus ir paklausė bendražygių, ar jie žino, kieno tie kapai. Vienas atsakė, jog tai kapai žmonių, kurie mirė shirk laikais (prieš Islamą). Pranašas (saw) tada pasakė:
Iš tiesų, ši bendruomenė (mirusieji) yra kankinami kapuose. Aš būčiau paprašęs Allah, kad Jis leistų jums girdėti kapo kankinimus taip, kaip aš juos girdžiu, bet tada jūs nustotumėte laidoti vienas kitą (iš baimės).
Tada Pranašas (saw) pasakė: „Siekit Allah apsaugos nuo kančios Ugnyje“, jie (bendražygiai) tarė: „Mes siekiame Allah apsaugos nuo kančios Ugnyje“. Jis pasakė: „Siekit Allah apsaugos nuo kapo kančios“, jie: „Mes siekiame Allah apsaugos nuo kapo kančios.“ Jis: „Siekit Allah apsaugos nuo matomų ir paslėptų vargų“, jie: „Mes siekiame Allah apsaugos nuo matomų ir paslėptų vargų“. Jis tarė: „Siekit Allah apsaugos nuo ad-Dadžal išbandymo“, jie: „Mes siekiame Allah apsaugos nuo ad-Dadžal išbandymo“. (Muslim 2867,2868)

Komentuodamas šį hadisą al-Albani yra pasakęs:
„Šiame hadide yra keletas svarbių dalykų, tarp kurių galima išskirt keletą:
1.Pranašas (saw) girdėjo tai, ko kiti žmonės negali girdėti. Tai ypatingas sugebėjimas...ir jo ypatingi sugebėjimai gali būti patvirtinami tik tvirtais paranešimais.
2. Dviejų angelų tardymas kape yra patvirtinta tiesa, kuria turi būti remiamasi, o apie tai kalbantys hadisai yra mutawatir (t.y minima daugelyje hadisų).
3. Ad-Dadžal išbandymas yra didžiulis. Dėl to Pranašas (saw) mums nurodė siekti Allah apsaugos nuo jo blogio šiame ir kituose hadisuose.
4. Džahilijos žmonės, kurie mirė prieš ateinant Pranašui (saw), yra baudžiami kapuose už jų shirk ir netikėjimą, tai reiškia, kad jie nebuvo tarp tų, kurie negavo pranašų skelbiamos žinios…

Netikinčiųjų vadai gauna didesnę bausmę
Netikinčiųjų vadai kape yra baudžiami labiau nei kiti žmonės. Kaip matėme, Faraonas ir jo šeimos nariai nuolat patiria Ugnies kančias al-Barzakh laikotarpiu ir taip yra ruošiami didžiausiai bausmei Anapusybėje.
Mes žinome apie kitą netikinčiųjų vadą, kuris yra stipriai kankinamas al-Barzakh laikotarpiu. Abu Huraira (ra) pranešė Praanšą (saw) sakius:
Aš mačiau pragarą (sapne), jo vienos dalys puolė kitas. Ir mačiau ‘Amr Bin Luhay, Bani Ka’b vadą, tempiantį savo vidurius Ugnyje. Jis buvo pirmasis, kuris pakeitė Ismailo religiją ir pradėjo aukoti gyvulius stabams.
‘Amr Bin Luhayy buvo pirmasis, pradėjęs garbinti stabus Mekoje ir taip pakeitęs monoteistinę Ismailo (as) religiją į pagonišką Džahilijos religiją. Tai, be abejonės, uždirbo jam nepakeliamą bausmę al-Barzakh, o taip pat ir pragare.

Ugnis netikinčiųjų kapuose
Šiame gyvenime netikintysis patiria neapykantą, pavydą, nepasitenkinimą, kurie kyla iš jo netikėjimo ir ryšio neturėjimo su savo Kūrėju. Šių jausmų poveikis širdžiai yra panašus į degimą ugnyje.
Kape, o taip pat ir anapusybėje, emocinė šio gyvenimo ugnis netikinčiajam pavirsta į tikrą ugnį, kuri pastoviai jį kankina.
Pranašas (saw) yra prašęs, kad jo pagonys priešai būtų kankinami tiek žemiškosios, tiek ir amžinosios ugnies. ‘Ali ir Ibn Ma’sud (ra) pranešė, kad per Ahzab mūšį prieš pagonių sąjungą, kova užsitęsė visą popietę iki saulėlydžio ir dėl to musulmonai buvo priversti praleisti asr maldą. Pranašas (saw) tada pasakė:
Te Allah pripildo ugnies jų namus ir kapus, nes jie užlaikė mus iki saulėlydžio, taip priversdami mus praleisti vidurinę maldą.

Sielos po išbandymo
Kaip matėme Abu Hurairos (ra) hadise, po išbandymo tiknčiojo siela yra paverčiama į paukštį, kuris gyvena Dženoje ir valgo Dženos vaisius. Panašiai Ka’b Bin Malik (ra) pranešė Praanšą (saw) sakius:
Iš tiesų, (mirusio) tikinčiojo siela yra žaliuose paukščiuose, lesančiuose iš Dženos medžių.
Kitame Ka’b Ibn Malik (ra) hadise Pranašas (saw) yra pasakęs:
Iš tiesų, (mirusio) tikinčiojo siela yra paukštis, kuris lesa iš medžių Dženoje tol, kol Allah sugrąžins ją į kūną tą Dieną, kai jis bus prikeltas.
Ši vieta, kaip matėme anksčiau yra Illijūn, kur visos tikinčiųjų sielos praleidžia barzakh laikotarpį.
Netikinčiojo siela, kaip matėme anksčiau, yra patalpinama Sidžin, giliame ir ankštame kalėjime. Nėra autentiškų tekstų, kalbančių apie tai, kokią formą sielos įgyja Sidžine. Tačiau, be abejonės, tai yra forma, atitinkanti jų nuodėmes.
Taip pat yra svarbu paminėti, jog kai kurie tekstai kalba apie tai, jog tikinčiųjų sielos yra paverčiamos į paukščius Dženoje, kiti – jog jos kartais pasilieka prie kūno kape, dar kiti tekstai, kurie bus pristatyti kitame skyriuje, mini skirtingas vietas danguje.
Tas pats yra ir su netikinčiųjų sielomis. Jos yra Sidžine, su kūnais kapuose, o taip kankinamos ir kitose vietose.
Tarp šių tekstų nėra prieštaravimo, nes sielos elgsena priklauso ghayb ir negali būti vertinama pagal šio pasaulio taisykles. To pavyzdys galėtų būti sapnai, kuriuos mes matome miegodami ir kuriuose mūsų sielos keliauja po vietas virš mūsų suprtimo.
Ibn Taymijjah (ra) yra pasakęs: “Salafi ir umos imamų pozicija yra ta, jog asmuo po mirties bus arba džiaugsme, arba kančioje, kurį patirs tiek kūnas, tiek ir siela. Sielai palikus kūną, jis pasilieka džiaugsme arba kančioje, o kai ji kartais susijungia su kūnu, ji patiria džiaugsmą arba kančią kartu su juo.”

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 23 Gru 2010, 21:41 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

mashallah

aciu, sese, uz nuostabu darba, alhamdulillah, lai atlygina tau Allah, inshallah

laukiu nesulaukiu kitos dalies :)

butinai padarysiu dua, kad islaikytum egzamina ;) inshallah

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 26 Gru 2010, 01:12 
Patikima sesė

mashallah,sese uz tavo gera darba.alhamdolillah,te suteikia ALLAH tau stiprybes ruosiantis egzaminui,ir te padaro ji lengvu tau ;)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 07 Sau 2011, 15:11 
Patikima sesė

Assalamo aleikum, brangios seses, na ka egzaminas islaikytas alhamdolillah, galima toliau testi vertimus inshAllah :)

VII SKYRIUS
Pranašai ir kankiniai al-Barzakhe

Įvadas
Tikinčiojo būvis amžinybėje priklauso nuo jo doros lygio šiame gyvenime. Tas pats galioja ir al-Barzakh laikotarpiui. Pranašams priklauso aukščiausias statusas, po jų seka kankiniai ir kiti teisingi tikintieji.
Pranašų kūnai yra apsaugoti nuo puvimo ir jie gyvena tam tikrą gyvenimą, kuriame jie nepaliaujamai meldžiasi savo Viešpačiui. Kankinių sielos yra Dženoje, kartu su kitų tikinčiųjų sielomis, tačiau jos yra arčiau Allah, po Jo sostu. Tai yra keletas al-Barzakh aspektų, kurie bus nagrinėjami šiame skyriuje. Bet pirmiausiai bus pristaytas ilgas Pranašo Naktinės Kelionės hadisas, nes jame tiesiogiai minimi keletas su tuo susijusių dalykų.

Nakties Kelionė
Isra reiškia keliavimą naktį ir paprastai nurodo stebuklingą kelionę, per kurią mūsų Pranašas (saw) keliavo iš Mekos į Jeruzalę ir atgal. Miradž reiškia pakilimą ir paprastai nurodo Pranašo (saw) kelionę iš Jeruzalės į septynis dangus ir atgal. Šioje dalyje minima tiek isra, tiek miradž.
Malik Bin Sa‘sa‘ah, Anas Bin Malik ir kiti kompanionai (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius apie Nakties Kelionę:
Man begulint al-Hatime (arba al-Hidžr) pas mane atėjo Jibril, prapjovė mane nuo gerklės iki pilvo, išėmė mano širdį, nuplovė ją Zamzam vandeniu ir įdėjo ją atgal į mano kūną. Tada jis atnešė auksinį dubenį, pilną išminties ir iman, ištuštino jį man į krūtinę ir užspaudė pjūvį.
Man buvo atvestas gyvūnas, mažesnis už mulą, bet didesnis už asilą, baltos spalvos, jį vadino al-Burak. (Jis keliauja taip greitai kad) kiekvienas jo žingsnis yra prie jo regėjimo ribos. Aš buvau ant jo pasodintas ir jojau juo (su Jibrilu) kol pasiekiau Beit-ul-Makdis (Šventąją Mečetę Jeruzalėje). Pririšau savo gyvulį prie to pačio žiedo, prie kurio pranašai prieš mane rišo (savo gyvulius). Įėjau į mečetę ir radau kitus pranašus (besimeldžiančius), kai kurie iš jų stovėjo, kiti – lenkėsi, kiti buvo sudžude. Pasigirdo kvietimas maldai, mes išsirikiavome ir laukėme, kad kas nors vestų (maldą). Jibril paėmė mano ranką, išvedė į priekį ir aš vedžiau juos maldoje.
Tada Jibril pakilo su manim į žemiausią dangų. Jis įsakė vartų saugotojui: „Atidaryk“. Vartų sargas paklausė: „Kas ten?“ Jis atsakė:“Jibril“, šis paklausė: „Kas tave lydi?“. Jis atsakė: „Muhammad“. „Ar jis buvo pakviestas?“ Jis atsakė: „Taip“. Vartų sargas tada pasakė: „Jis yra čia laukiamas. Koks puikus tai apsilankymas.“ Ir jis atidarė vartus.
Įėjęs aš pamačiau sėdintį žmogų, kurio dešinėje ir kairėje buvo didžiulis kiekis (mažų) žmonių. Pažiūrėjęs į dešinę, jis šypsojosi; pažiūrėjęs į kairę – verkė. Jibril man pasakė: „Tai tavo protėvis Adomas, todėl pasveikink jį su salam.“ Aš pasveikinau jį ir jis atsakė tuo pačiu: „Sveikas atvykęs, teisingas sūnau ir teisingas pranaše.“ Ir jis padarė gausią dua už mane.
Jibril paaiškino: „Žmonės dešinėje ir kairėje yra jo palikuonių sielos. Tie, kurie yra dešinėje yra Dženos žmonės, kairėje – Ugnies.
Tada Jibril pakilo su manimi į antrąjį dangaus lygį. Jis įsakė vartų sargui: „Atidaryk“. Vartų sargas paklausė: „Kas ten?“ Jis atsakė:“Jibril“, šis paklausė: „Kas tave lydi?“. Jis atsakė: „Muhammad“. „Ar jis buvo pakviestas?“ Jis atsakė: „Taip“. Vartų sargas tada pasakė: „Jis yra čia laukiamas. Koks puikus tai apsilankymas.“ Ir jis atidarė vartus.
Įėjęs aš pamačiau pusbrolius Jahją (Joną) ir Isą (Jėzų). Jibril pasakė: „Tai yra Jonas ir Jėzus, todėl pasveikink juos su salam. Aš pasveikinau juos ir jie atsakė tuo pačiu: „Sveikas atvykęs, teisingas broli ir teisingas pranaše.“ Ir jie padarė dua už mane.
Jibril pakilo su manimi į trečiąjį dangų. Jis įsakė vartų sargui: „Atidaryk“. Vartų sargas paklausė: „Kas ten?“ Jis atsakė:“Jibril“, šis paklausė: „Kas tave lydi?“. Jis atsakė: „Muhammad“. „Ar jis buvo pakviestas?“ Jis atsakė: „Taip“. Vartų sargas tada pasakė: „Jis yra čia laukiamas. Koks puikus tai apsilankymas.“ Ir jis atidarė vartus.
Įėjęs pamačiau Jūsuf (Juozapą) ir atradau, kad jam buvo suteikta nepaprasto grožio dovana. Jibril man tarė: „Tai yra Jūsuf, todėl pasveikink jį salam. Aš pasveikinau jį ir jis atsakė tuo pačiu: „Sveikas atvykęs, teisingas broli ir teisingas pranaše“. Ir padarė dua už mane.
Jibril tada pakilo su manimi iki ketvirto dangaus. Jis įsakė vartų sargui: „Atidaryk“. Vartų sargas paklausė: „Kas ten?“ Jis atsakė:“Jibril“, šis paklausė: „Kas tave lydi?“. Jis atsakė: „Muhammad“. „Ar jis buvo pakviestas?“ Jis atsakė: „Taip“. Vartų sargas tada pasakė: „Jis yra čia laukiamas. Koks puikus tai apsilankymas.“ Ir jis atidarė vartus.
Įėjęs pamačiau Idrį. Jibril man pasakė: „Tai yra Idris, todėl pasveikink jį salam“. Aš pasveikinau jį ir jis atsakė tuo pačiu: „Sveikas atvykęs, teisingas broli ir teisingas pranaše“. Ir padarė dua už mane.
Jibril tada pakilo su manimi iki penkto dangaus lygio. Jis įsakė vartų sargui: „Atidaryk“. Vartų sargas paklausė: „Kas ten?“ Jis atsakė:“Jibril“, šis paklausė: „Kas tave lydi?“. Jis atsakė: „Muhammad“. „Ar jis buvo pakviestas?“ Jis atsakė: „Taip“. Vartų sargas tada pasakė: „Jis yra čia laukiamas. Koks puikus tai apsilankymas.“ Ir jis atidarė vartus.
Įėjęs pamačiau Harūną (Aaroną). Jibril man tarė: „Tai yra Harūnas, todėl pasveikink jį salam“. Aš pasveikinau jį ir jis atsakė tuo pačiu: „Sveikas atvykęs, teisingas broli ir teisingas pranaše“. Ir padarė dua už mane.
Tada Jibril pakilo su manimi iki šešto dangaus. Jis įsakė vartų sargui: „Atidaryk“. Vartų sargas paklausė: „Kas ten?“ Jis atsakė:“Jibril“, šis paklausė: „Kas tave lydi?“. Jis atsakė: „Muhammad“. „Ar jis buvo pakviestas?“ Jis atsakė: „Taip“. Vartų sargas tada pasakė: „Jis yra čia laukiamas. Koks puikus tai apsilankymas.“ Ir jis atidarė vartus.
Įėjęs pamačiau Mūsą (Mozę). Jibril man tarė: „Tai yra Mozė, todėl pasveikink jį salam“. Aš pasveikinau jį ir jis atsakė tuo pačiu: „Sveikas atvykęs, teisingas broli ir teisingas pranaše“. Ir padarė dua už mane.
Man praėjus Mozė pradėjo verkti. Jo buvo paklausta, dėl ko verkia. Jis atsakė: „Aš verkiu, nes šis jaunuolis (t.y. Muhammad) buvo pasiųstas po manęs ir vis dėlto daugiau iš jo tautos pateks į Dženą, nei iš mano“.
Jibril pakilo su manimi iki septinto dangaus. Jis įsakė vartų sargui: „Atidaryk“. Vartų sargas paklausė: „Kas ten?“ Jis atsakė:“Jibril“, šis paklausė: „Kas tave lydi?“. Jis atsakė: „Muhammad“. „Ar jis buvo pakviestas?“ Jis atsakė: „Taip“. Vartų sargas tada pasakė: „Jis yra čia laukiamas. Koks puikus tai apsilankymas.“ Ir jis atidarė vartus.
Įėjęs pamačiau Ibrahim (Abraomą), atsirėmusį į al-Bait ul-M‘amūr (maldos namai danguje). Jibril man tarė: „Tai yra tavo tėvas Abraomas, todėl pasveikink jį salam“. “. Aš pasveikinau jį ir jis atsakė tuo pačiu: „Sveikas atvykęs, teisingas sūnau ir teisingas pranaše“. Ir padarė dua už mane.
Aš paklausiau Jibrilo (apie al-Bait ul-M‘amūr) ir jis atsakė: „Tai yra al-Bait ul-M‘amūr, septyniasdešimt tūkstančių angelų kiekvieną dieną meldžiasi jame ir jie niekada nesugrįžta“.
Man buvo pasiūlytas indas vyno, indas pieno ir indas medaus. Aš paėmiau pieną ir Jibril pasakė: „Šis (pienas) rodo fitrah (tyrą prigimtį), kurioje tu ir tavo pasekėjai esate“.
Tada man buvo parodytas Sidrat ul-Muntaha (Lotoso Medis Tolimiausiame Rojaus Pakrašty, už kurio tik keletui leidžiama eiti). Pažvelk! Jo vaisiai buvo kaip Hajar statinės, o lapai tokio dydžio kaip dramblio ausys. Jibril pasakė: „Tai yra Sidrat ul Muntaha“.
Kai jam buvo paliepta (iš viršaus), jis pasikeitė ir įgavo spalvas, kurių aš nesu matęs ir joks Allah kūrinys nebūtų galėjęs apsakyti jų grožio.
Šalia jo šaknų tekėjo keturios upės: dvi paslėptos (t.y. požeminės) ir dvi matomos. Aš paklausiau: „O, Jibrilai, kas yra šios upės?“ Jis atsakė: „Dvi paslėptos upės yra upės Dženoje; dvi matomos yra Nilo ir Eufrato (pagrindas)“.
Man buvo leista įeiti į Dženą ir aš pamačiau, kad ten kupolai buvo iš (grynų) perlų, o žemė – grynas muskusas.
Tada aš buvau pakeltas (aukštyn), kol pasiekiau tokį lygmenį, kuriame girdėjosi (angelų) rašiklių krebždenimas (kai jie rašo Allah įsakymus). Allah parodė man tada tai, ką parodė ir paliepė atlikti penkiasdešimt maldų kiekvieną dieną ir naktį.
Pakeliui atgal man teko praeiti pro Mozę, kuris paklausė: „Kas tau buvo įsakyta?“ Aš atsakiau: „Man buvo įsakyta atlikti penkiasdešimt kasdienių maldų“. Mozė man tarė: „Iš tiesų, tavo pasekėjai negali atlikti penkiasdešimt maldų kasdien. Iš tiesų, prisiekiu Allah, man teko turėti reikalų su žmonėmis prieš tave ir aš stengiausi iš visų jėgų su Izraelio vaikais. Grįžk pas savo Viešpatį ir prašyk Jo palengvinti naštą tavo Ummai“.
Aš sugrįžau (pas Allah) ir Jis nuėmė man dešimt (kasdieninių maldų). Grįžau pas Mozę ir jis pakartojo man savo patarimą.
Aš sugrįžau (pas Allah) ir Jis nuėmė man dešimt (kasdieninių maldų). Grįžau pas Mozę ir jis pakartojo man savo patarimą.
Taip keliavau pirmy ir atgal tarp Viešpaties ir Mozės, kol Allah pasakė: „O Muhammad, tebūnie penkios maldos kiekvieną dieną ir naktį. Kieviena malda yra padauginama dešimt kartų ir taip paverčiama į penkiasdešimt.
Tam, kuris ketina padaryti gerą darbą, bet jo neįvykdo, yra užrašoma vienas geras darbas. Jei jis įvykdo jį, jam užrašoma kaip dešimt (gerų darbų). Ir tam, kuris ketina atlikti blogą darbą, bet jo neįvykdo, nėra užrašoma (kaip blogas darbas). Ir jei jis padaro blogą darbą, jam užrašoma kaip vienas blogas darbas“.
Man sugrįžus pas Mozę, šis paklausė: „Kas tau buvo įsakyta?“ Aš atsakiau: „Man buvo įsakyta atlikti penkias kasdienes maldas“. Jis pasakė: „Tavo Ummah negali atlikti penkių kasdienių maldų. Aš turėjau reikalų su žmonėmis prieš tave ir stengiausi iš visų jėgų su Izraelio vaikais. Grįžk pas savo Viešpatį ir prašyk Jo palengvinti naštą tavo Ummai“. Aš atsakiau: „Aš prašiau tiek daug iš Viešpaties, kad man gėda (prašyti daugiau). Aš priimsiu tai ir atsiduosiu Jo valiai“. Man išeinant išgirdau balsą pranešant: „Iš tiesų, aš paskelbiau įsakymą (dėl maldų) ir palengvinau naštą savo garbintojams“.

Keletas pastabų apie šį hadisą:
1. Pranašas Muhammad (saw) susitiko visus pranašus Jeruzalėje prieš pakylant į dangų. Tai gali reikšti arba tai, kad jis sutiko jų sielas, arba tai, kad Allah (swt) sukvietė jų visų kūnus į vieną vietą. Žinoma, abu atvejai yra galimi Allah, turint minty, jog ghayb taisyklės skiriasi nuo mūsų pasaulio taisyklių.
Išimtis tam yra pranašas Jėzus, nes jis nėra miręs. Pranašas Muhammad (saw) greičiausiai susitiko jį asmeniškai (t.y. jo kūną ir sielą) tiek Jeruzalėje, tiek ir antrajame danguje.

2. Pakeliui į Jeruzalę, Pranašui Muhammad (saw) buvo parodytas Mozė, besimeldžaintis kape. Anas (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Isros naktį aš praėjau pro Mozę šalią raudono kalno (Jeruzalės pakrašty). Jis stovėjo maldoje savo kape.

Sutikęs Mozę ir kitus pranašus Jeruzalėje, Pranašas Muhammad (saw) vėl sutinka Mozę ir kai kuriuos kitus septyniuose dangaus lygiuose. Tai dar kartą rodo, jog al- barzakh veikia kitokios taisyklės nei mūsų pasaulyje ir sielos juda mums nesuprantamu būdu.

3. Pranašas (saw) pirmajame danguje šalia Adomo (as) matė netikinčiųjų sielas. Kaip matėme anksčiau, netikinčiųjų sielos nėra įleidžiamos į dangų. Todėl minimos sielos galėtų būti tų Adomo (as) palikuonių, kurie tuo metu dar nebuvo gimę į šį pasaulį.
4. Pranašai vienas kitam yra mylimi broliai ir rūpinasi, kaip geriau perduoti Allah (swt) žinią. Todėl Mozė (as) duoda Pranašui (saw) vertingą patarimą dėl maldos kiekio.
Kitoje versijoje apie tą pačią naktį, Abraomas (as) davė kitą vertingą patarimą. Abdullah Bin Mas‘ūd ir kiti bendražygiai pranešė Pranašą (saw) sakius:
Isros naktį aš susitikau Ibrahim (Abraomą) ir jis man pasakė: „O Muhammad, perduok mano salam savo žmonėms ir pasakyk jiems, kad Džennoje yra gera žemė ir tyras vanduo, bet tai tuščia žemė, kurią galima įdirbti sakant: Subhanallah, alhamdollillah, wa-la ilaha illallah, wallahu akbar, wa-la haula wa-la Kuwata illah billah“.
5. Pranašo (saw) drovumas ir atsidavimas Allah (swt) valiai pelnė jam ir jo Ummai Allah malonę- mūsų kasdienių maldų ir kitų gerų darbų padauginimą dešimt kartų.
6. Pranašų pozicijos danguje gali reikšti jų teisingumą (kai kurių iš jų atveju), ypatingą Allah malonę ar išmintį, kurios mes nepajėgiam suprasti.

Pranašai al-barzakh laikotarpiu

Pranašai yra apsaugomi nuo kapo išbandymo
Pranašai yra geriausi ir teisingiausi tarp žmonių. Allah (swt) pasirinko juos perduoti Jo žinią žmonijai. Jų aukštas statusas prieš Allah padaro kapo išbandymą negaliojančiu, tuo labiau, kad žmonės yra klausinėjami apie paklusimą jiems.
Aiša (ra) pranašė Pranašą (saw) sakius:
Kas dėl kapo išbandymo, manimi jūs būsit bandomi ir apie mane klausinėjami.

Pranašų kūnai
Žemė neliečia pranašų kūnų. Aus Bin Aus ir Abu Mas‘ūd al-Ansari (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Iš tiesų, geriausia iš dienų yra penktadienis. Per ją buvo sukurtas Adomas, per ją jis mirė ir jos metu bus papūstas (ragas) ir bus smogta (taip, kad visi žmonės mirs). Todėl sakykit daug salah už mane, nes jūsų salah bus man pristatytas (man mirus).
Pranašo (saw) buvo paklausta: „Kaip gali mūsų salah tave pasiekti, kai tu būsi jau suiręs?“ Jis atsakė:
Iš tiesų, Allah uždraudė žemei maitintis iš pranašų kūnų.

Pranašai gyvena ypatingą gyvenimą ir meldžiasi kapuose
Pranašai gyvena ir meldžiasi kapuose. Anas Bin Malik (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Pranašai yra gyvi savo kapuose ir juose meldžiasi.
Mes pabrėžiam dar kartą, kad pranašų „gyvenimas“, minimas šiuose hadisuose, yra kitoks nei mūsų žemiškasis gyvenimas. Tai ghayb gyvenimo forma, nepaklūstanti žemiškojo gyvenimo dėsniams. Al-Albani yra pasakęs:
„Mums turėtų būti žinoma, kad gyvenimas šiame hadise yra tik barzakh forma ir nėra panašus į mūsų gyvenimą. Tuo mes turėtume tikėti ir nebandyti suvokti jo realybės ar bandyti atrasti panašumų su mūsų gyvenimu.
Kai kurie bidah žmonės tikina, jog Pranašo (saw) gyvenimas kape yra tikras (žemiškasis) gyvenimas ir kad jis valgo, geria ir turi santykius su savo žmonomis. Iš tiesų, tai barzakh forma, kurios realybė yra žinoma tik Allah.“
Skirtumas tarp pranašų ir kitų teisingų tikinčiųjų yra tas, kad pastarieji miega kapuose, tuo tarpu pranašams yra suteikta nuolatinės maldos galimybė.

Salah perdavimas
Kaip matėme Ibn Mas‘ūd (ra) hadise, mūsų salah už Pranašą (saw) yra jam pristatoma. Kai kurie tai laiko įrodymu, jog Pranašas gali tiesiogiai mus girdėti ir net atsakyti į mūsų prašymus.
Vis tik, iš hadisų yra aišku, kad mūsų salah yra kažkaip perduodama Pranašui (saw). Tą atlieka angelas, kurį Allah paskyrė tam tikslui. Angelas stovi šalia Pranašo (saw) kapo ir praneša jam apie kiekvieną, kuris sako salah už Pranašą. Abu Bakr (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Sakykit dažną salah už mane, nes Allah paskyrė angelą, kuris stovi šalia mano kapo. Kiekvieną kartą, kai vienas mano pasekėjų sako salah už mane, angelas man sako: „O Muhammad, toks ir toks ką tik sakė salah už tave“.
Ar yra angelai, kurie perduoda žmonių salah kitiems pranašams? Šito mes nežinome. Tačiau tai yra įmanoma, nes Pranašas (saw) skatino sakyti salah už juos taip pat. Wa‘il Bin Hijr ir Abu Huraira (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Sakykit salah už Allah pranašus ir pasiuntinius, nes Jis pasiuntė juos taip pat, kaip pasiuntė mane.

Pranašų sielos yra danguje
Kaip matėme Nakties Kelionės hadise, Pranašas (saw) sutiko keletą pranašų danguje.
Panašiai kitame hadise, Pranašas (saw) pasakojo apie savo sapną:
Mes tęsėme kelionę ir priėjome vešlų sodą su gražiausiomis pavasario gėlėmis. Jame mes priėjome didžiulį medį, kurio dydžiui ir grožiui negalėjo prilygti nei vienas mano matytas medis. Šalia jo kamieno stovėjo tokio dydžio vyras, kad aš vos galėjau įžiūrėti jo galvą debesyse.
Angelai vėliau paaiškino Pranašui (saw):
Aukštas vyras, kurį tu matei sode, yra Ibrahimas (Abraomas).

Panašiai kitame pranešime apie Pranašo (saw) sapną yra minima:
Mes pažvelgėme aukštyn. Pakėlęs galvą aš pamačiau tris vyrus po Sostu. Aš paklausiau: „Kas jie tokie?“ Jie (angelai) atsakė: „Tai yra tavo tėvas Abraomas, o kiti du yra Mozė ir Jėzus. Jie laukia tavęs.“
Dar kartą minime, jog kadangi pranašas Isa (Jėzus) nėra dar miręs, Pranašas Muahmmad (saw) greičiausiai jį sutiko kaip asmenį (t.y. kūną ir sielą), o ne tik jo sielą.
Taip pat paskutiniai Pranašo Muahammad (saw) žodžiai šiame gyvenime nurodo, jog jo siela greitai prisijungs prie „geriausiųjų kompanijos“ danguje. Aiša (ra) paranešė, jog Pranašas (saw) sakydavo:
Iš tiesų, visiems pranašams prieš mirštant yra parodoma jų vieta Dženoje ir leidžiama pasirinkti (tarp gyvenimo ir mirties).
Aiša (ra) taip pat pranešė, jog prieš Pranašui (saw) mirštant, jis vos neprarado balso recituodamas:
(Aš pasirenku būti) su tais, kuriuos Allah palaimino tarp pranašų, teisuolių, žuvusių Allah kelyje, palaimintųjų. Ir kokie nuostabūs tai bičiuliai. (Moterys 4:69)
Aiša (ra) pridėjo: „Aš tada supratau,kad jam buvo duotas pasirinkimas (tarp gyvenimo ir mirties).“
Taip pat Aiša (ra) pranešė, jog paskutiniai Pranašo (saw) žodžiai prieš mirštant buvo:
O Allah, aš pasirenku prisijungti prie geriausiųjų Dženoje.
Kaip matome iš minėtų hadisų, barzakh laikotarpiu pranašų (as) kūnai meldžiasi kapuose, o jų sielos yra danguje, angelų kompanijoje ir Allah artume.

Kankiniai barzakhe

Šahid (kankinys) yra tikintysis, kuris miršta mūšio lauke kovodamas už Allah. Tikintysis laikomas šahidu jei jis nuoširdžiai paaukoja savo gyvenimą dėl Allah. O taip pat ši auka negali būti atlikta savižudiškai. Tai gali būti atliekama tik sekant teisėto musulmonų vadovo nurodymais.
Kaip matysime šahidas yra dosniai Allah apdovanojamas. Allah panašiai apdovanoja kitus ypatingus žmones, kaip kad tuos musulmonus, kurie miršta gindami savo turtą ar garbę. Tačiau šioje dalyje bus kalbama apie mirusius mūšio lauke.

Kankiniai yra apsaugomi nuo kapo išbandymo
Vienas Pranašo (saw) bendražygių paranešė, jog kartą Pranašas buvo pakalaustas: „O Allah Pasiuntiny, kodėl visi tikintieji yra išbandomi kapuose, išskyrus kankinius?“ Jis atsakė:
Kardų šmėžavimas virš jo galvos yra pakankamas išbandymas.

Kankiniai yra apsaugomi nuo kapo bausmės
Al-Miqdam Bin Ma'd Yakrib ir kiti bendražygiai pranešė Pranašą (saw) sakius:
Šahidui Allah suteikia septynias malones: jam atleidžiama su pirmu kraujo pliūpsniu; parodoma jo vieta Dženoje; jis apsaugomas nuo kapo kankinimo; išgelbėjamas nuo Didžiosios Baimės (Teismo Dieną); jis išdabinamas Iman puošmenimis; apvesdinamas su al-Hūr ul-In (skaisčios moterys Dženoje); ir jam leidžiama prašyti už septyniasdešimt artimųjų.

Kankiniai patenka į Dženą iškart po mirties
Anas (ra) pranešė, jog kartą moteris atėjo pas Pranašą (saw) ir pasakė:
„Sapnavau sapną, kuriame buvau paimta iš Medinos į Dženą. Išgirdau didžiulį triukšmą, kuris sukrėtė Dženą. Apsižvalgiau aplink ir pamačiau tokį ir tokį (taip ji išvardijo dvylika vyrų, kuriuos Pranašas buvo pasiuntęs su tikslu). Jie buvo išvesti į priekį, jų drabužiai buvo purvini, o iš jų kaklų tekėjo kraujas. Tada jie buvo įmerkti į al-Baydakh (Didžiąją) upę ir išlipo švytintys kaip pilnatis. Jiems buvo pasiūlyta datulių ant auksinio padėklo, iš kurio jie valgė, kiek norėjo, ir aš valgiau su jais.“

Po keletos dienų iš minėtos ekspedicijos sugrįžo pasiuntinys ir pranešė, jog minėti dvylika vyrų buvo nužudyti. Pranašas (saw) pasikvietė minėtą moterį ir paliepė pakartoti sapną ir ji tai padarė įvardindama dvylika nužudytųjų.

Kankinių sielos mėgaujasi ypatinga vieta Dženoje
Po mirties iki Prikėlimo kankiniai mėgaujasi maloniu gyvenimu Dženoje. Allah (swt) sako Korane:
Ir jokiu būdu nelaikyk tų, kurie žuvo Allah kelyje, mirusiais. Ne, jie yra gyvi! Jie yra aprūinami pas savo Viešpatį, džaiugdamiesi tuo, ką dovanojo jiems Allah iš Savo malonės. Ir džiūgauja jie dėl tų, kurie dar neprisijungė prie jų, sekdami jais, kad nebus jiems baimės ir nebus jie nuliūdinti. Jie džiūgauja dėl Allah malonės ir Jo dosnumo ir dėl to, kad Allah neprapuldo atlygio tikintiesiems. (Imran 3:169-171
Žuvusiųjų dėl Allah sielos yra apgyvendinamos žaliuose paukščiuose, kurie gali laisvai klajoti Dženoje ir mėgautis jos palaima. Ibn Abbas (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Iš tiesų, kai jūsų broliai buvo nužudyti Uhud mūšio metu, Allah patalpino jų sielas į žalius paukščius, kurie lanko Dženos upes, lesa vaisius ir ilsisi aukso lempose, kabančiose Sosto papėdėje. Kai jie pamatė šį malonų maistą, gėrimą ir poilsį, jie paklausė: „Kas praneš mūsų broliams, kad mes esame gyvi Dženoje ir kad mes gauname išlaikymą? Tam, kad jie nebijotų kovos už Allah ir kad nepabėgtų mūšio metu.“ Allah jiems atsakė: „Aš pranešiu jiems už jus“. Ir Jis apreiškė minėtas ajas.

Panašiai Ibn Mas‘ūd pranešė, kad sahaba paklausė Pranašo (saw) apie minėtas ajas. Jis atsakė:
Šahidų sielos yra žaliuose paukščiuose, gyvenančiuose lempose, kurios kabo nuo Sosto. Jie keliauja Dženoje, kur panori ir tada ilsisi tose lempose. Jų Viešpats žiūri maloniai į juos ir klausia: „Ar jūs ko nors trokštate?“ Jie atsako: „Ko dar mes galim norėti, kai mes galim klajoti po Dženą, kur tik panorim“. Jis pakartoja tą patį klausimą tris kartus ir kai jie pamato, kad jie nebus palikti ramybėje, tada atsako: „O Viešpatie, mes trokštame, kad mūsų sielos būtų sugrąžintos į mūsų kūnus tam, kad mes vėl žūtume vardan Tavęs.“ Taip, kai Allah atranda, jog jie nieko netrokšta, jie yra palikti ramybėje.

Anas (ra) pranešė, jog Badr mūšio metu, jaunas sahabi, vardu Harithah Bin Suraka, buvo nukautas strėle. Jo motina, atėjo pas Pranašą (saw) ir pasakė: „O Allah Pranaše, papasakok man apie Harithah. Jeigu jis yra Dženoje, aš būsiu kantri, o jei ne, tada aš parodysiu, kaip aš galiu dėl jo raudoti.“ Pranašas (saw) atsakė:
O Umm Harithah, būk protinga. Nejau tu galvoji, kad yra tik vienas sodas? Dženoje yra daugybė sodų ir iš tiesų, tavo sūnus pasiekė aukščiausią rojų.

Kai kurie kankiniai yra aukčiau už kitus
Hadise apie Pranašo (saw) sapną yra minima:
Mes pažvelgėm aukštyn ir aš pamačiau tris vyrus geriančius (nesvaiginantį) vyną. Aš paklausiau: „Kas jie tokie?“ Jie atsakė: „Tai yra Ja‘far, Zayd Bin Harithah ir Abdullah Bin Ruwahah.
O taip pat Abu Huraira (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Aš mačiau (sapne) Ja‘far Bin Abi Talib su dviem sparnais skrendantį tarsi angelą Dženoje šalia kitų angelų.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 07 Sau 2011, 15:18 
Patikima sesė

Ir dar vienas skyrius alhamdolillah :)

VIII SKYRIUS
Tam tikros žmonių kategorijos al-Barzakhe

Teisingi tikintieji

Apsaugomi nuo kapo bausmės
Kaip matėme ankstesniuose skyriuose, pranašai, kankiniai ir kiti teisingi tikintieji yra apsaugomi nuo kapo bausmės.
Taip pat buvo minima, jog pranašai ir kankiniai nėra bandomi kapuose. Kiti teisingi tikintieji yra klausinėjimi, bet lengvai pereina šį klausinėjimą.

Mėgaujasi geru gyvenimu barzakhe
Kaip matėme, barzkah periodu teisingų tikinčiųjų kūnai mėgaujasi kai kuriais Dženos malonumais, kurie pasiekia juos kape. Tuo tarpu jų sielos yra paukščiuose, skraidančiuose Dženoje.
Pranešama, jog tarp to, ką Pranašas (saw) matė sapne, yra minima:
Mes priėjome vyrus, kurie turėjo gražius veidus, dailius drabužius ir maloniai kvepėjo, o jų veidai priminė knygos puslapius (aiškumu ir baltumu). Aš paklausiau: „Kas jie tokie?“ Jie atsakė: „Tai yra teisingiausieji, kankiniai ir dori tikintieji.“
Kitame sapne Pranašas (saw) yra pranešamas matęs:
Mano du palydovai atvedė mane į miestą, kuris buvo gražesnis ir geresnis (nei paprastų tikinčiųjų). Šiame mieste buvo seni ir jauni vyrai.
Angelai tada jam paaiškino:
Kas dėl šio miesto, tai yra ‘And (Edeno) sodas – kankinių buveinė.

Paprasti tikintieji
Yra tikinčiųjų, kurių geri darbai persipina su daugybe nuodėmių, tačiau geri darbai jas persveria. Samurah Bin Jundub (ra) pranešė, jog Pranašas (saw) pasakojo apie savo sapną:
Mes priėjome miestą, pastatytą iš aukso ir sidabro plytų. Aš niekada nebuvau matęs gražesnio miesto. Jame gyveno seni ir jauni vyrai, moterys ir vaikai. Mes sustojome prie miesto vartų, paprašėme leidimo ir buvome įleisti. Mieste mus pasitiko vyrai, kurių viena veido pusė buvo nuostabi pažiūrėti, kita – siaubinga. Mano du palydovai paliepė jiems: „Eikit ir pasinerkit į tą upę“. Šalimais tekėjo upė, kurios vandenys buvo pieno baltumo. Jie pasinėrė į upę ir kai sugrįžo pas mus, jų bjaurumas buvo dingęs ir jie buvo labai gražūs.
Angelai paaiškino Pranašui (saw):
Pirmasis miestas yra paprastų tikinčiųjų buveinė. Tie, kurie buvo pusiau gražūs, pusiau bjaurūs, yra žmonės, kurie maišydavo gerus darbus su blogais ir Allah jiems atleido.

Kitame hadise apie Pranašo (saw) sapną minima:
Mes ėjome toliau ir priėjome vyrus, miegančius medžių pavėsyje. Aš paklausiau: „Kas jie tokie?“ Jie atsakė: „Tai yra mirę musulmonai“.
Mirę tikintieji miega po medžiais, kas nurodo jų palaimingą miegą kapuose.

Tikintieji, mirę ypatingomis sąlygomis

Tikintieji, kurie mirė eidami sargybą vardan Allah
Musulmonas, kuris miršta eidamas sargybą vardan Allah, yra apsaugomas tiek nuo kapo tardymo, tiek ir nuo kapo bausmės. Salman (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Sargybos ėjimas (mūšio lauke) vieną dieną yra geriau nei viso mėnesio dienų pasninkas ir naktų malda. Ir jei jis (sargybinis) miršta, jo (geri) darbai nenustoja didėję (iki Teismo Dienos), jis yra aprūpinamas iš Dženos ir jis yra apsaugojamas nuo tardytojų (angelų kape).
Taip pat Fudalah Bin Ubayd (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Kiekvieno asmens darbai yra užantspauduojami jam mirus, išskyrus tą, kuris miršta eidamas sargybą vardan Allah. Jo geri darbai auga iki Prikėlimo Dienos ir jis apsaugomas nuo kapo išbandymo.

Tikintieji, kurie miršta nuo pilvo ligos
Liga viduriuose paprastai yra skausminga. Jei Allah (swt) paskiria tai tikinčiajam prieš mirtį, jis yra apsaugomas nuo kapo bausmės. Sulayman Bin Sard ir Khalid Bin Arfatah (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Tas, kuris yra numarinamas (ligos) pilve, nebus kankinamas kape.

Tikintieji, kurie reguliariai recituoja Surat ul-Mulk
Musulmonas, kuris pastoviai recituoja Surat ul Mulk (67) (ši sūra taip pat vadinama Tabarak, nes prasideda žodžiu “Tabarak”), bus apsaugotas nuo kapo bausmės. Abdullah Bin Mas’ūd pranešė Pranašą (saw) sakius:
Suratu Tabarak yra apsauga nuo kapo kankinimų.

Tikintieji, kurie miršta penktadienį
Tikintysis, kuris miršta penktadienį, yra apsaugomas nuo kapo išbandymo. Abdullah Bin ‘Amr (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Kai musulmonas miršta Džumu‘ah dieną ar vakarą, Allah apsaugo jį nuo kapo išbandymo.

Tie, kurių nepasiekė Islamo žinia
Yra žmonių, kurie neseka Allah, nes Allah žinia niekada jų nepasiekė. Jie įvardijami kaip ahl-ul-fatrah, kas reiškia: žmonės, kurie gyveno laikotarpyje be pranašų. Allah (swt) iš didelio gailestingumo ir teisingumo nebaus jų už nežinojimą. Allah sako:
Nė viena siela neneš kitos sielos naštos ir Mes niekada nebaudėme tautos, kol nepasiuntėme jai pasiuntinio. (Nakties Kelionė 17:15)
Allah (swt) paskirs tokiems žmonėms išbandymą kitame gyvenime, kuris prilygs išbandymams, kuriuos kiti žmonės patiria šiame. Jei jie parodys paklusnumą Jam, Jis įleis juos į Dženą.
Anas ir kiti kompanionai (ra) pranašė Pranašą (saw) sakius:
Prikėlimo Dieną keturi žmonių tipai bus atvesti priešais Allah ir kiekvienas pristatys savo priežastis (dėl pilnos žinios negavimo): vaikas (kuris mirė nesulaukęs pilnametystės); nepilno proto žmogus; tas, pas kurį nebuvo siųstas pasiuntinys; ir labai senas asmuo (kuris napajėgė suvokti žinios). Viešpats įsakys pakilti Ugnies liežuviui (iš pragaro) ir tars jiems: „Aš siunčiau žmonėms pasiuntinius iš jų pačių tarpo, o dabar, iš tiesų, Aš pats esu jums pranašas. Eikit į šią ugnį“. Tie, kurie bus paskirti kančiai, sakys: „O mūsų Viešpatie, kodėl mes turėtume eiti į ten, nuo ko visada bėgome?“ Allah jiems atsakys: „(Jeigu jūs drįstat nepaklusti Man dabar) jūs būtumėt parodę dar daugiau neigimo ir nepaklusnumo Mano pranašams“. Ir tie, kuriems bus skirta palaima, išeis į priekį ir žengs į ugnį. Taip jie pateks į Dženą, tuo tarpu kiti – į pragarą.
Kas vyksta su šiais žmonėmis barzakh laikotarpiu? Iš autentiškų tekstų tai nėra žinoma. Galbūt Allah nubaus juos priklausomai nuo jų ateities pasirinkimo, o galbūt laikys kažkokioj kitoj būsenoj iki jų išbandymo ir Jis žino geriausiai.

Vaikai
Kaip matėme, tarp tų, kurių niekada nepasiekė Allah žinia, yra vaikai, kurie mirė nesulaukę pilnametystės. Jie toliau gali būti išskirti į tris kategorijas:
1. Musulmonų tėvų vaikai.
2. Ne musulmonų tėvų vaikai, kurie praeis Allah išbandymą.
3. Ne musulmonų tėvų vaikai, kurie nepraeis Allah išbandymo.

1. Musulmonų tėvų vaikai
Musulmonų tėvų vaikai, kurie miršta nesulaukę pilnametystės, nėra baudžiami al-barzakh laikotarpiu. Jame jie mėgaujasi laisvu ir žaismingu gyvenimu, kuris pratęsia jų vaikystę.
Viename iš Pranašo (saw) sapno hadisų minima:
Mes pamatėme jaunus berniukus ir mergaites, žaidžiančius tarp dviejų upių. Aš paklausiau: „Kas jie tokie?“ Jie atsakė: „Tai yra tikinčiųjų palikuonys (kurie mirė nesulaukę brandos).
Taip musulmonų vaikai (t.y jų sielos) laikinai žaidžia Dženoje iki Prikėlimo Dienos, po kurios jie bus visam laikui ten paimti. Abu Huraira (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Musulmonų vaikai yra ant kalno Dženoje, Abraomo ir Saros priežiūroje iki tol, kol jie bus sugrąžinti tėvams Prikėlimo Dieną.
Pranašo (saw) sūnus Ibrahim, kuris mirė kūdikystėje, yra žindomas Dženoje. Anas (ra) pranešė, jog Pranašas (saw) yra pasakęs po jo sūnaus Ibrahimo mirties:
Iš tiesų, Ibrahim yra mano sūnus. Ir iš tiesų jis mirė kol buvo žindomas. Ir iš tiesų, jis turi dvi žindyves Dženoje, kurios jį ten maitina.
Abu Huraira (ra) pranešė Pranašą (saw) sakius:
Jų (musulmonų) vaikai (kurie miršta) yra laisvi Dženos gyventojai. Kai vienas jų susitinka savo gimdytoją, jis įsikabina į jo drabužio kraštą ar ranką taip, kaip aš įsikabinu į tavo drabužį ir nepaleidžia tol, kol Allah juos abu paima į Dženą.
Ibn Kathir komentaras:
„Turėtų būti paminėta, jog skirtumai (dėl vaikų buveinės) galioja tik pagonių vaikams. Kas liečia tikinčiųjų vaikus, (tarp ulama) nėra skirtingų nuomonių apie tai, jog jie bus Dženoje“.
Kas suteikia musulmonų vaikams šią išskirtinę privilegiją? Galbūt yra taip, jog Allah su savo absoliučia išmintimi paskyrė taip, jog tik vaikai, linkę į gėrį, gimtų musulmonams tėvams ir mirtų, nesulaukę brandos. Allah žino geriausiai.

2. Vaikai, kurie praeis Allah išbandymą
Yra pranešama, jog viename sapne Pranašas (saw) matė:
Mes tęsėme kelionę ir priėjome vešlų sodą su gražiausiomis pavasario gėlėmis. Jame mes priėjome didžiulį medį, kurio dydžiui ir grožiui negalėjo prilygti nei vienas mano matytas medis. Šalia jo kamieno stovėjo tokio dydžio vyras, kad aš vos galėjau įžiūrėti jo galvą debesyse. Šalia jo buvo didžiausias kiekis vaikų, kokį man teko kada matyti.
Angelai paaiškina Pranašui (saw):
Aukštas vyras, kurį matei sode, yra Abraomas. O vaikai aplink jį yra visi tie vaikai, kurie mirė prieš brandą. (Šioje vietoje keletas bendražygių įsiterpė: „O Allah Pasiuntiny, ar pagonių vaikai ten taip pat yra?“ Jis atsakė: „Taip, taip pat ir pagonių vaikai“.)
Tai parodo, jog visi vaikai, kurie miršta iki pilnametystės, gyvena laikinam sode barzakh laikotarpiu. Teismo Dieną musulmonų vaikai bus įleisti į Dženą, tuo tarpu ne musulmonų vaikai bus išbandomi tam, kad būtų nuspręsta jų galutinė buveinė.

3. Vaikai, kurie nepraeis Allah išbandymo
Anot kai kurių ulama, tik tie ne musulmonų vaikai, kurie praeis išbandymą, gyvena laikinajame sode barzakh laikitarpiu. Ibn Kathir yra pasakęs: „Allah žino, kas paklus jam (per Teismo Dienos išbandymą) ir nurodo toms sieloms būti Abraomo globoje kartu su musulmonų vaikais, kurie mirė būdami tyri. Ir Allah žino,kas nepaklus Jam, tokio vaiko statusas (al-barzakh laikotarpiu) yra apsprendžiamas Allah ir Teismo Dieną jis bus Ugnyje“.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007