[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Pranašo(Sal Allahu Aleihi va salem)stebuklai

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Pranašo(Sal Allahu Aleihi va salem)stebuklai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 29 Kov 2012, 09:13 
Patikima sesė

salam alaykum

Noriu pradėti temą apie tai,kokius stebuklus yra padaręs Pranašas(Sal Allahu Aleihi Va Salam).InšaAllah sesės prisijungs plečiant šią temą.Hadisai,straipsniai,šeihų paskaitos ir pan.Manau viskas čia tiks.taip pat ir padiskutuoti,galbut apie tai ,ko Pranašas(Sal Allahu Aleihi Va Salem)nėra daręs,klaidinga paplitusi nuomonė ir pan.

170 hadisas,sahyk Bukhari

Perduota per Anas bin Malik:

Kartą aš buvau su Allah Pasiuntiniu,kai atėjo laikas popietinei,asr maldai.Žmonės ėmė ieškoti vandens,tam kad atlikti apsiplovimą,bet negalėjo rasti.Po kurio laiko,Allah Pasiuntiniui atnešė indą su vandeniu,skirtu apsiplovimui ir jis panardino savo rankas į vandenį ir liepė visiems atlikti apsiplovimą iš to indo.Ir aš pamačiau,kaip vanduo ėmė tekėti iš po jo pirštų ratais,ir tai tęsėsi tol.kol visi neatliko apsiplovimo.(Tai buvo vienas iš Pranašo padarytų stebuklų).

Sekantis hadisas gal ne daugiau apie atliktą stebuklą,o apie Pranašo dua galia,rukija ir pan.

189 hadisas sahyh Bukhari

Perduota per As Saib bin Jazid:

Mano teta nuvedė mane pas Pranašą ir pasakė : " O Allah Pasiuntinį!Šis mano sesers sūnus turi ligotas kojas. " Taigi jis padėjo savo rankas man ant galvos ir meldė Allah malonės man;tada jis atliko apsiplovimą ir aš atsigėriau iš likusio(po apsiplovimo) vandens.Aš stovėjau už jo(maldos metu) ir mačiau Pranašavimo ženklą ant jo peties,jis buvo panašus į Zir-al Hidžla(mažas gumbelis,bet kiti sako " kurapkos kiaušinis" ir pan. )

193 hadisas sahyh Bukhari

Perduota per Džabyr:

[color=#000080]Allah Pasiuntinys atėjo manęs aplankyti,kai aš sirgau ir buvau be sąmonės.Jis atliko apsiplovimą,o likusį vandenį aptaškė ant manęs.Aš atgavau sąmonę ir pasakiau : " O Allah Pasiuntinį!Kas paveldės mano nuosavybę,jeigu aš neturiu nei įtakos,nei palikuonių? " Tada buvo atsiūstas Dieviškas apreiškimas apie paveldėjimą.
[/color]
194 hadisas sahyh Bukhari

Perduota per Anas:

Kartą kai atėjo laikas melstis,žmonės kurie gyveno netoli mečetės nuėjo į savo namus atlikti apsiplovimo,o kiti pasiliko.Allah Pasiuntiniui buvo atneštas akmeninis indas su vandeniu,jis buvo toks mažas,jog jis netgi negalėjo savo pirštų įkišti į jį,visgi visi buvę atliko apsiplovimą iš to indo.(Perpasakotojas pasakė: " Mes paklausėm Anas, " Kiek žmonių ten buvo? Anas atsakė : " Mūsų buvo apie aštuoniasdešimt ar daugiau. ") (Tai buvo vienas iš Pranašo padarytų stebuklų.)

dar vienas hadisas patvirtinantys minėta hadisa,kito liudytojo žodžiais:

199 hadisas sahyh Bukhari

Perduota per Thabit:

Anas pasakė : "Pranašas paprašė atnešti jam indą su vandeniu,kuris būtų platus ir nelabai gilus.Jam atnešė tai ir jis panardino į vandenį savo pirštus.Anas toliau pasakojo, " aš pamačiau, jog vanduo ištekėjo iš po jo pirštų . " Anas pridėjo. " Aš manau,kad tuo vandeniu apsiplovė gal septyniasdešimt ar aštuoniasdešimt žmonių. "

188 hadissas sahyh Bukhari

Perduota per Ibn Šaib:

Mahmud bin Ar-Rabi,buvo tas,kurį dar vaikui esant,Pranašas apipurškė jo veidą vandeniu iš savo burnos,dėl jo šeimos gerovės ir Urva(Pagal Al Misvar ir kitų tvirtinimą),kuris patvirtino vienas kitą pasakė : " Kai Pranašas atlikdavo apsiplovimą jo bendražygiai,beveik susigrumdavo dėl likusio vandens. "

187 hadisas sahyh Bukhari

Perduota per Abu Džufaira:

Kartą vidurdienį,pas mus atėjo Pranašas ir jam buvo atneštas vanduo skirtas apsiplovimui.Po to kai jis atliko apsiplovimą,likusi vandenį pasiėmė žmonės ir ėmė juo trintis savo kūnus(1).Pranašas atliko Zuhr(pietinę) maldą iš dviejų rakatų ir po to iš dviejų rakatų Asr(popietinę) maldą,ir visą tą laiką prieš jį buvo įsmeigta į žemę jo ietis su aštriu angaliu.Abu Musa pasakė: " Pranašas paprašė indo su vandeniu ir nusiplovė jame savo abi rankas ir veidą, po to pasakė mums abiems (Abu Musa ir Bilal) " Atsigerkit truputį iš šio indo ir užsiliekit truputį šio vandens ant savo veidų ir krūtinių. "

1.Tikintieji norėjo gauti malonės-baraka-kuria gavo vanduo,kai Pranašas prie jo prisilietė.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: Pranašo(Sal Allahu Aleihi va salem)stebuklai
StandartinėParašytas: 29 Kov 2012, 13:17 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Salam Alaykum

MashaAllah
Paskutiniai hadisai privertė susimąstyti. Pranašo SalAllahu Alayhi wa salam kompanionai beveik grumdavosi dėl vandens, kuriame Pranašas SalAllahu Alayhi wa salam padarydavo wudu, tikėdamiesi gauti baraka. Pranašas SalAllahu Alayhi wa salam paliko pačią didžiausią baraka - sunna -, ar mes grumiamės dėl jos, grumiamės gyventi ja? Ar suprantame Pranašo neštą baraka mums, ar tai išnaudojame?... SubhanaAllah Te Allah Subhana wa Ta'ala suteikia mums Hidaya ir padaro islamo kelią lengvu Ameen

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2012, 23:55 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 08:24 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

baraka llahu fiki sese uz tema.

Nors cia tema apie steuklus, bet esu pastebejus kad musulmonai daznai gydymui ar net rukajos metu naudoja vandieni.allahu alam

"Отвратительная и опасная ошибка — принимать то, что люди говорят друг о друге, а потом строить на этом основании любовь либо ненависть, похвалу или порицание. Сколько из-за этой ошибки произошло такого, что закончилось сожалением. И как часто люди распространяют о других то, что не имеет никакого отношения к действительности. Разумный человек обязан проверять и удостоверяться, выжидать и не спешить. Таким путём можно увидеть религию человека, его выдержку и разум."(Шейх ‘Абду-р-Рахман ас-Саади)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 09:14 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Ar vandeni ruqajai naudoti yra haraam?

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 17:14 
Patikima sesė

Nesu niekada apie tai domėjusis,bet kiek teko prabėgom internete matyt,tai atliekant rukyja naudoja kai kur vandenį,pav džinus varant.Nežinau, ar tai galima ar ne.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 22 Lie 2012, 14:13 
Moderator

Šventas Koranas esti gyvas stebuklas dovanotas Allah swt Pranašui saaw, kuris buvo apreikštas Pranašui saaw per Ruh-ul-Qudus (Gabrielių). Praėjo 1400 metų, ir niekas negalėjo pakeisti nė vienos raidelės ar sukurti jos imitaciją, kaip yra patvirtina Korane (Hijr 15:9) bei Pranašo saaw, konstatuojant: „Prieš mane, kiekvienam Pranašui buvo suteikta stebuklų, kuriuos jie panaudojo savo gyvenimo tėkmėje: Jėzus as gydydavo sergančius ir prikeldavo mirusius (ir t.t.), Mozei as buvo suteikta lazda (ir t.t.), o man suteiktas permanentinis Korano stebuklas iki įsigalės Valanda, tad aš tikiuosi, jog manųjų pasekėjų bus daugiau negu kitų Pranašų, nes mano stebuklas tęsis iki Prisikėlimo Dienos, ir ji yra Šlovinga Knyga; bet kam paskaičius ją, netgi jeigu jis pagonis (ir t.t.), įsitikins jai esant sukurtai niekieno kito, bet dangaus ir žemės Kūrėjo.“

Mėnulio suskėlimas: Anas ra pranešė, jog Mekos gyventojai paprašė Allah sws Pranašo saaw parodyti šiems stebuklą, taigi Jis saaw parodė jiems mėnulio įskilimą. (Sahih Al-Bukhari 4.831)

Datulės-palmės kamieno verkimas Pranašo saaw Mečetėje: Pranešta Ibn Umar ra, jog Pranašas saaw buvo įpratęs sakyti khutba atsiremdamas į datulės-palmės medžio kamieną. Kuomet Jis saaw turėjo pagamintą sakyklą ir panaudojo ją, kamienas ėmė verkti, ir Pranašas saaw nuėjo pas jį patrindamas ranka šį (idant sustabdyt verkimą). (Sahih Al-Bukhari 4.783)

Pranašo saaw valgis šlovindavo Allah swt kol Jis saaw valgydavo, ir šis šlovinimas buvo girdimas Pranašo saaw pasekėjų. (Sahih Al-Bukhari 4.779)

Akmenys sveikindavo Pranašą saaw Jam praeinant per Mekos kelius.

(Paimta iš Sahih Al-Bukhari hadisų knygos)

***La ilaha illal-lah wahdahu la sharika lahu, lahu-l-mulk wa lahu-l-hamd wa huwa ‘ala kulli shai’in qadir*** [Niekas neturi teisės būti šlovinamas, išskyrus Allah swt Vienintelį, Kuris neturi partnerių, Jam priklauso Valdžia ir Jam priklauso visi Garbinimai, ir Jis turi Galią visiems dalykams]

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume