[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Pranašo sal Allahu aleyhi wa salam pranašavimas (29-35)

Visos datos yra UTC [ DST ]

Forumo taisyklės

Subforumo temų skirstymas ir numeracija pateikiama pagal Ibn Abi Al-‘Izz parašytą "Aqyda At-Tahawyja" komentarą

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Pranašo sal Allahu aleyhi wa salam pranašavimas (29-35)
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 06 Lap 2013, 22:38 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

:bismillah

29. Mes tikime ir esame tuo tikri, kad Muhammedas yra Jo išrinktasis tarnas ('abd), Jo pasirinktas Pranašas (nabi), ir Jo Pasiuntinys (rasūl), kuriuo Jis yra itin patenkintas.

Tahawi pasirinktų terminų "išrinktasis", "pasirinktas" ir "itin patenkintas" reikšmės yra labai panašios.

Atminkite, kad žmogaus užbaigtumas (complete- angl. kl.)priklauso nuo to, kaip jis šlovina Viešpatį. Kuo jis labiau šlovina Dievą, tuo žmogus yra pilnesnis, užbaigtesnis ir pakyla į aukštesnę poziciją. Bet kas, galvojantis, jog gali peržengti šlovinimo ribas kokiu nors būdu ir taip būti dar arčiau tobulumo, yra labiausiai nuklįdęs ir nieko neišmanantis. Allah sako: "Ir jie sako: „Gailestingiausiasis priėmė sūnų.“ Šlovė Jam! Jie yra (tik) iki garbės pakylėti tarnai." (21:26). Yra ir daugiau panašių ayų Korane, kur Viešpats apibūdina savo Pranašą sal Allahu aleyhi wasalam kaip tarną. Pasakojime apie Jo sal Allahu aleyhi wa salam Nakties Kelionę Jis vadinamas tarnu ('abd): "Šlovė (Allah), Kuris paėmė Savo Tarną kelionei naktį iš Šventosios Mečetės į Tolimiausią Mečetę , kurios apylinkes Mes palaiminome, - tam, kad Mes galėtume parodyti jam keletą Mūsų Ženklų: nes Jis yra Tas, Kuris girdi ir mato (visus dalykus). " (17:1). Kitos, ayos, kur minimas Muhammedas sal Allahu aleyhi wa salam kaip 'tarnas' : 72:19; 53:10; 2:23. Būtent dėl savo visiškos tarnystės Viešpačiui Jis sal Allahu aleyhi wa salam bus išaukštintas prieš visus kitus ir dėl to pranašas Isa aleyhi salam sakys žmonėms, kurie Teismo Dieną kreipsis į Jį tarpininkavimo eiti pas Muhammedą sal Allahu aleyhi wa salam, nes Jis yra tarnas, kurio visos anksyvosios ir paskesnės kaltės yra atleistos. (Bukhari, Muslim, Ahmad)

Vienas iš kriterijų, pagal kurią teologai priskiria žmonėms pranašo statusą yra stebuklai. (...)

Nėra abejonės, kad atlikti stebuklai gali būti laikomi autentiškais pranašystės įrodymais, bet jie nėra vieninteliai. Pranašais paprastai apsiskelbia arba gerbiamiausias bendruomenės narys, arba pats niekšingiausias ir niekam iš aplinkinių nėra sunku atpažinti, kuris yra tikrasis, o kuris- apsišaukėlis. Būna daug įvairių situacijų, kur tai gali išryškėti. Hassan pasakė apie Pranašą sal Allahu aleyhi wa salam: "Jei daugiau jokių ženklų nebūtų (Jis) turėjęs, pakaktų vien tik pažvelgti į Jo veidą."

(...) Pasiuntinys turi perduoti žmonėms žinias, liepti atlikti tam tikrus darbus per tai demonstruodamas savo nuoširdumą ir teisumą. Tuo tarpu apsišaukėlis kviečia į tokius dalykus, kurie tepademonstruoja jo melagystes. Jie vienas kitam yra priešybės nes jei du žmonės pasivadina tuo pačiu titulu, vadinasi, vienas yra teisus, o kitas- meluoja.

Bukhari ir Muslim rinkiniuose randamas toks Pranašo sal Allahu aleyhi wa salam pasisakymas: "Sakyk tiesą, nes tiesa veda į teisingumą, o teisingumas- į Rojų. Žmogus turi išlikti teisuolišku tol, kol Allah jį įrašys į teisuolius. Laikykis atokiai nuo melo, nes melas veda į nedorą, o ne(pa)dorumas veda į Pragarą." Allah taip pat sako Korane: "Ar pasakyti jums,(o žmonės)pas ką nusileidžia šėtonai? Jie nusileidžia pas kiekvieną nuodėmingą melagį. Paklūsta (angelams) bet dauguma iš jų- melagiai. Paskui poetus seka, paklydę iš (tiesiojo) kelio. Argi tu nematai,kaip jie klaidžioja po tolybes(kuria eiles įvairiausiomis temomis). Ir diskutuoja (kalba apie ) tai ko nedaro."[/b] (26:221-226)

Aiškiaregiai ir ateities spėjikai, nors kartais ir būna teisūs savo spėlionėse apie Nematomą, pasako ir tiek melo bei neteisybės, jog tampa aišku, kad jų apreiškimai ateina ne per angelą, o jie patys- ne pranašai.

Žmonės turi skirtingų būdų atpažinti teisųjį nuo apsišaukėlio. Pranašavimas pasižymi tuo, kad žmogus, kuriam tai duota- yra viskame pavyzdys, jis- pats doriausias, teisingiausias savo elgesyje. Remiantis tuo, nesunku turi būti atskirti pranašą nuo apsimetėlio.

(...)

Khadidža, lai Allah būna ja patenkintas, žinojo, kad jos vyras yra sąžiningas ir teisingas, todėl tuomet, kai jis pasipasakojo jai apie apreiškimus- ji iškart juo patikėjo. Kuomet Jis sal Allahu aleyhi wa salam atbėgo pas žmoną, Jis pasakė: [b]"Aš bijausi dėl savo gyvybės". Į tai Khadidža atsakė: "Nebijok. Prisiekiu Allah, kad Dievas niekada tau neužtrauktų gėdos. Tu puoselėji santykius su artimaisiais, sakai teisybę, padedi nuskriaustiems, pagerbi svečią, aukoji vargšams ir pagelbėji nelaimėje." (Bukhari, Muslim, Ahmad)Pranašas Muhammedas sal Allahu aleyhi wa salam nemanė, kad jis meluoja- ne to jis bijojo. Jis baiminosi, kad kas nors blogo gali užklupti jį. Tuo metu Khadidža priminė jam jo taurias savybes. Ji žinojo, kad Allah niekada nepažemintų tokių žmonių.

Negus, Abisinijos imperatorius, išgirdęs Korano recitaciją, ją pavadino "šviesa, siųsta nuo Dievo".

Kai Heraklėjas, Bizantijos imperatorius gavo laišką- kvietimą į islamą, jis paklausinėjo, kas gi tas pranašas. Šalia buvęs Abū Sufiyan atsakė į imperatoriaus klausimus: "Ar bent kuris iš jo protėvių buvo karalius?" - "Ne" "Ar kuris nors iš jūsų pateikė panašius teiginius prieš tai, kai juos pateikė jis (apie apreiškimą)?" - "Ne" "Ar jis kilęs iš taurios šeimos?" - "Taip" "Ar kada nors buvai aptikęs jį meluojant prieš tai, kai jis papasakojo (apie pranašystę)?" - "Ne" "Ar jo pasekėjai yra silpnieji, ar stiprūs (statusu)?" - "Jo pasekėjai yra silpnieji" "Ar jų daugėja, ar mažėja?" - "Daugėja" "Ar kas nors palieka jo religiją pyktyje po to, kai buvo įtikėję?" - "Ne" "Ar jis kada nors ką nors išdavė?" - "Ne" "Ar koveisi prieš jį?" - "Taip, kartais jie laimėdavo, kartais mes" "Ką jis įsako?" "Jis įsako šlovinti vienintelį Dievą , nepriskirti jam partnerių. Jis draudžia mums garbinti tuos, ką garbino mūsų protėviai. Jis liepia mums melstis, sakyti tiesą, būti saikingiems, ir elgtis kilniai su artimaisiais."

Tuomet imperatorius paaiškino, kokią informaciją jam šie atsakymai suteikė. "Aš paklausiau, ar kas nors iš jo protėvių buvo karalius, tu atsakei, kad ne. Jei būtum atsakęs, kad taip, aš pasakyčiau, kad jis gviešisi savo protėvių valdų. Aš paklausiau, ar kas nors prieš jį yra dėstęs tokius teiginius, atsakei, kad ne. Jei būtum atsakęs, kad taip, tuomet aš pasakyčiau, kad jis tiesiog seka to žmogaus pavyzdžiu. Aš paklausiau, ar jis kada melavo, atsakei, kad ne. Aš pamaniau, kad nėra įmanoma, jog tas, kuris niekad nemelavo žmogiškuose reikaluose ims meluoti kalbėdamas apie Dievą. Aš paklausiau silpnieji ar stipriejį juo seka, atsakei, kad silpnieji. Būtent pastarieji yra tie, kurie seka pranašais. Aš paklausiau, ar tikinčiųjų skaičius didėja, ar mažėja, atsakei- didėja. Būtent tai vyksta, kai teisinga religija sklinda. Ir paklausiau tavęs, ar kas paliko šią religiją po to, kai įtikėjo. Atsakei, kad ne. Taip ir yra, kai religija skleidžia tiesą. Kitu atveju, jei tai melas ir apgaule, galiausiai tai paaiškės. Klausiau, ar koveisi prieš jį, atsakei, kad taip ir kad kartais laimėdavai, o kartais pralaimėdavai. Taip jau būna su pranašais Dievas jiems siunčia išbandymus, bet paskutinė pergalė visuomet priklauso jiems. Klausiau, ar kada nors jis yra išdavęs, atsakei, kad ne. Pranašai niekada neišduoda."

Heraklėjus tęsė: "Aš teiravausi, ko jis moko ir tu man atsakei, kad jis kviečia šlovinti Vienintelį Dievą, melstis, laikytis tiesos, ir saiko, būti kilniu su giminaičiais bei nešlovinti dievų, kuriuos garbino protėviai. Šito ir moko panašai. Aš žinojau, kad gims pranašas, bet nežinojau, kad jis bus vienas iš jūsų. O, kad aš galėčiau pripažinti jį. Jei būčiau karalius, nuvykčiau pas jį. Jei tai, ką sakai yra tiesa, jis užkariaus žemę, ant kurios stoviu."

Tuo metu Abū Sufiyan buvo netikintysis ir kovojo prieš Pranašą sal Allahu aleyhi wa salam. Išvykdamas iš Heraklėjaus jis pasakė savo kompanjonams, kad "Abū Kabshah sūnus (pranašas Muhammedas sal Allahu aleyhi wa salam) pasidarė toks įtakingas, kad net Bizantijos imperatorius jo bijo. Jau nuo tada aš žinojau, kad islamo religija taps dominuojanti, o Allah atvedė mane į islamą, nors tam ir priešinausi". (Muslim)

(...)

Neigti Muhammedo sal Allahu aleyhi wa salam pranašavimą reikštų maištą prieš Allah Išmintį, apkaltinimą Dievą esant neteisintu ir neišmintingu. Dar daugiau, tai yra Dievo Viešpstystės (rububiyah) paneigimas. Allah yra aukščia to.

Dabar įsivaizduokime, kad Muhammedas :saaw nebuvo pranašas, o tiesiog tironiškais lyderis, teigiantis, kad buvo siųstas Dievo, liepęs kai kuriuos dalykus ir draudęs kitus, įvedęs naujas taisykles ir atšaukęs senas, kovojęs prieš tikinčiuosius ir žudęs ankstesnių pranašų pasekėjus, paimdavęs jų moteris į vergiją, pasisavindamas jų turtą, užgrobdamas jų žemes. Ir visa tai darydamas jis teigtų, jog taip elgiasi įsakytas Dievo, ir jog Dievas jį laimina bei yra juo patenkintas. Įsivaizduokime, kad visa tai tęsėsi 23 metus, kad Allah duodavo jam pergalių, antgamtiškų galių, atsakydavo į maldas, sužlugdydavo jo priešus, suteikė jam šlovę. (...)Jei žmonės mano, kad Allah tai būtų leidęs, jie taip pat turi manyti, kad nėra Kūrėjo, Pasaulio Valdytojo, galingo ir išmintingo, juk Jis tikrai būtų jį sustabdęs, nubaudęs ir jo likimą padaręs pamoka tikintiesiems. (...)

Tačiau, atvirkščiai, Allah padidino Jo šlovę, padarė religiją pergalinga, daug didžių -žmonių iš visų pasaulio kampelių tapo religijos pasekėjais. Mes neneigiame, kad kai kurie žmonės melagingai teigė esantys pranašai ir juos kurį laiką lydėdavo pasisekimas, tačiau tie pasisekimai buvo trumpalaikiai. Tikrieji pranašai triumfuodavo prieš melagius ir apsišaukėlius.

(...)

Žmonės turi keletą apibūdinimų, kuo skiriasi terminai pranašas (nabi) ir žinios perdavėjas (rasūl). Geriausias paaiškinimas, mano manymu, yra tas, kad kai kuriem Allah atveria tai, kas Nematoma ir liepia perduoti tai žmonėms. Tokiu atveju, tiks asmuo yra pranašas ir žinios perdavėjas. Bet jei Allah neliepia jam skleisti žinios, tuomet jis- pranašas, tačiau- ne žinios perdavėjas. Taigi, kiekvienas rasūl yra nabi, tačiau ne kiekvienas nabi yra rasūl. Taigi, rasūl yra viršesnis statusu už nabi, tačiau mažesnis skaičiumi (nabi būta daugiau).

Pranašų siuntimas yra vienas iš didžiausių Viešpaties malonių žmonijai. Ypač, kai kalbame apie Muhammedą sal Allahu aleyhi wa salam. Allah mums sako Korane: "Be abejonės Allah suteikė pagalbą tikintiesiems,paskirdamas jiems pranašą iš jų pačių, kuriems jis įsakymus Jo skaito,ir nuvalo jų (nuo jų nuodėmių),Šv.Rašto ir išminties juos moko, nors ir prieš tai jie buvo dideliame paklydime." (3:164)

Paskutinį kartą redagavo Rimante 07 Lap 2013, 10:25. Iš viso redaguota 1 kartą.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: Muhammedo sal Allahu aleyhi wa salam pranašavimas
StandartinėParašytas: 06 Lap 2013, 22:38 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

(30) Jis saaw yra paskutinysis Pranašas.

Korane rašoma: “Allah pasiuntinys ir pranašų antspaudas (paskutinis iš pranašų)” [33:40].

Pats Pranašas (saaw) sakė:” Pranašai kaip tobula, graži pilis, tik joje trūksta vienos plytos. Bet kas einantis aplink stebisi jos grožiu. Tuo pačiu stebisi - kodėl trūksta vienos plytos. Kai Aš buvau atsiųstas, ta vieta kur trūko plytos, buvo užpildyta ir pilis tapo baigta. Taip ir Pranašu linija buvo užbaigta. "( Iš Sahih Bukhari ir Muslim)

Jis (saaw) taip pat sakė:” Aš turiu daugybę vardų. Aš Muhammad. Aš Ahmad. Aš Al-Mahi (naikintojas), nes per mane Allah (swa) sunaikins netikėjima. Ir Aš esu Al-Hashir (surinkėjas), nes mane sekantys bus prikelti iš kapu ir surinkti kartu. Ir Aš esu Al-Aqib (paskutinysis) ir nebus po manęs jokio kito Pranašo”.

Muslim hadisuose pranešta, kad Pranašas (saaw) sakė:” Iš mano žmoniu bus 30 apsimetėlių. Kiekvienas iš jų skelbsis esantis pranašu. Aš esu paskutinysis Pranašas ir po manęs daugiau nebebus." Muslim taip pat pranešė :” Allah mane išaukštino virš kitų pranašu duodamas man 6 dalykus, kurių kiti pranašai neturėjo:

Sugebėjimas išsireikšti keliais žodžiais;
Įbaiminti priešininką;
Išmokė karinės gavybos;
Leido garbinti bet kur Žemėje;
Atsiuntė mane buti Pranašu visai žmonijai;
Užbaige pranašu seką;

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 06 Lap 2013, 22:39 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

(31) Jis yra pamaldžiųjų\tikinčiųjų lyderis.

Pranašas (saaw) buvo atsiųstas, kad juo sektų. Korane rašoma :” Jeigu jūs mylite Allah, tai sekite paskui mane, tada mylės jus Allah”. [3:31] Tas , kuris Juo seka ir klauso yra vienas iš tikinčiųjų.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 06 Lap 2013, 22:40 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

32) Jis (saaw) vyriausias iš Pranašų.

Pranašas saaw sakė :” Aš vesiu Adomo vaikus Pakutiniųja Teismo Dienų. Aš pirmasis prisikelsiu iš kapo. Aš busiu pirmasis ištartas “ (Muslim). Šis hadisas yra tvirtinamas žodžiais :” Aš busiu zmonijos Paskutiniąja Teismo Dieną”. Muslim ir At-Tirmidhi Wathilah Ibn Al-Asaa pranešė, kad Pranašas (saaw) sakė :”Allah pasirinko Kinanah žmones iš Ismaelio žmonių, ir Quraysh iš Kinanah, ir Banu Hashim iš Quraysh, ir mane iš Banu Hashim."

Kai kas galbūt užginčys, kad hadisas nesutampa su Al-Bukhari ir Muslim hadisu, kur Pranašas (saaw) sakė:” Neiškelkite manęs virš Mozės. Paskutiniąja Teismo Dieną kai visi bus be sąmonės, Aš pirmasis atgausiu sąmonę. Mozė laikys dali Sosto. Aš nežinosiu, ar jis atgavo sąmonę prieš mane ar buvo išimtas is tų, kurie neteko sąmonės." Šis hadisas suderinamas su sekančiu :” Aš- Adomo vaikų lyderis." Beje tai, nesigirimas.

Pranašas (saaw) šitaip kalbėjo dėl tam tikros priežasties. Žydas kartą pasakė musulmonui :” Ne, ir prisiekiu To vardu, kuris išsirinko Mozę iš žmonijos”. Musulmonas supyko ir trenkė žydui. Žydas pasiskundė Pranašui (saaw). Butent tada Pranašas (saaw) kalbėjo apie pagiras. Pranašas uždraudė girtis. Korane rašoma :” Visiems pranašams mes suteikėm pirmenybę prieš kitus” [17:55] ir “ Šiuos pranašus mes apdovanojome, vienus labiau už kitus: vieniem iš jų Allah praneše, kai kurie labiau pagerbti”. Tai reiškia kaltinti tą, kuris giriasi norėdamas išsiaukštinti prieš kitus. Taip suprantamas hadisas :” Neiškeldinti vieno pranašo virš kito”.

Manoma, kad hadisas :” Neiškeldinkit manęs virs Mozės” ar “Neiškeldinkit vieno pranašo virš kito” reiškia, kad nereikėtu aukštinti vieno Pranašo virš kitų. Taipogi, nera nieko blogo norint išsireikšti neminint konkretaus asmens kaip:” Aš esu visu Adomo vaiku lyderis”. Tai nėra pagiros. Jei sakoma, kad X yra pats geriausias žmogus visame mieste. Jis nesulyginamas su jokiu asmeniu, to pasekoje, nėra nieko blogo. Žinoma, negerai sakyti, kad X yra geresnis uz Y. Geriausiai vengti tokiu išsireiškimu. Taip rašė Tahawi savo “Sharh Ma’ami al-Athar”.

Klaidingai manoma, kad Pranašas (saaw) sakė :” Neiškelkite manęs virš Yunus ibn Mataa (Jona)”. Kartą Sufijaus buvo paklausta apie ši hadisa, bet jis esą nieko nesakantis kol jam nebus sumokėta. Sufijus gaves užmokestį hadisą aiskino taip, kad Yunus (Jonas) jautėsi taip pat arti prie Allah (swa) budamas banginio skrandyje kaip Pranašas Muhammad (saaw) Nakties Kelionėje. Tai tik įrodo Sufiju klaidingumą ir neteisingą raišką. Šis hadisas nera pakartotas jokiame kitame hadisų rinkinyje.Egzistuoja Sahih hadisas, kuris skamba :” Niekas neturėtu sakyti ‘Aš geresnis už Yunus ibn-Matta’” Kitoje versijoje:” Tas, kuris sako :” Aš geresnis už Yunus ibn-Matta” daro nuodėmę. Šie hadisai patvirtinti tikrais. Hadisai reiškia, kad nereiktu pūstis. Žinoma, tai nereiškia kad negalima išaukštinti Pranašo Muhammad (saaw). Korane aprašomos priežastys dėl ko Yunus buvo prarytas banginio :” Ir prisimink Tą, kuris su žuvimi (prarytas žuvies), kada jis pasišalino perpykes ir galvojo, kad mes del jo nieko negalime padaryti. Ir ėmė šauktis tamsoj:” nėr dievybės, išskyrus Tave, šlove Tau, iš tikrųjų as buvau nusidėjelis!” [21:87]

Kai kurie žmonės mano esą geresni už Yunus, dėl to, kad nesuklydo taip kaip jis suklydo. Taip galvoti nereikėtų. Juk kiekvienas tikintysis sako kaip ir Yunus : ” Nėr dievybės, išskyrus Tave, šlovė Tau, iš tikrųjų aš buvau nusidėjelis” [21:87]. Pirmasis Pranašas Adam kalbėjo :” Viešpatie mūs! Mes nuskriaudėm patys save, ir jeigu Tu neatleisi mums ir nepagailėsi mūsų, mes busim tarp tų, kurie patyrė nuostolį” [7:23]. Pranašas Muhammad (saaw) sakė , kaip pranešta Ali ibn Abi Talib hadise:” O Allah, Tu Karalius, nėra kito dievo tik Tu. Tu mano Viešpats ir aš Tavo tarnas. Aš paklydau. Pripažystu suklydes. Atleisk man, mano nuodėmes. Niekas negali atleisti išskyrus Tave…”

Mozė meldė:” Viešpatie, as nuskriaudžiau pats save, atleisk man!” Ir atleido Jis(swa) jam:” juk Jis-Dovanojantis, Maloningas!”[28:16]

Korane apie Yunus rašoma:” Tai pakentėk iki savo Viešpaties sprendimo ir nebuk panašus į tą, kuris banginyje. Štai jis ėmė šauktis, budamas prislėgtas.” [68:48] Allah (swa) uždraudė Pranašui (saaw) buti kaip Yunus, o nurodė :” tad kentėk, kaip kentėjo tvirtieji iš pasiuntinių ir nespartink (Manęs juos nubausti)” [46:35]. Žmonės kartais sako:” Esu už jį geresnis!” – Allah(swa) nemėgsta arogantiškų pasipūtėlių. Sahih Muslim minimas hadisas :” Man pranešta, kad jums nereiktu buti išpuikusiems: nei vienam nereiktu puikuotis ir žeminti kitus.” Būtent del to niekas neturėtu savo kalboje vartoti pasakymu kaip :”Esu geresnis”. Hadisas:” sakantys ‘Aš geresnis uz Yunus ibn Matta’ klysta.” Šis hadisas taikomas visiems, bet , kad Pranašui (saaw) kartais taikomos išimtys – nesunku priimti. Be to, Pranašas (saaw) niekada taip nekalbėjo, dėl akivaizdžios nuodėmės. Korane rašoma :” Ir kada jie plaukia laivu, tai šaukiasi Allah, švarindami priešais Jį savo tikėjimą. O kada Jis išgelbėjo juos į sausumą, jie iškart priduria Jam draugužių.” Šie žodžiai skirti Pranašui (saaw), nes jis apsaugotas nuo Širk. Kaip bebūtu, tokie išsireiškimai nurodomi į atlyginamus ir baudžiamus darbus/veiksmus.

Pranašas (saaw) save vadino Adomo vaikų lyderiu tik dėl to, kad mes suprastume Jo svarbumą ir poziciją. Panašiai Jis (saaw) kalbėjo ir apie kitus pranašus. Dėl tos priežastie minima:” Tai nėra pagiros”.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Patikima sesė
Vartotojo avataras

(33) Pasaulių Viešpačiui (swa) Pranašas (saaw) yra labia svarbus.

Patvirtintas faktas, kad Pranašas (saaw) mėgavosi aukščiausiojo laipsnio Allah (swa) meile. Minimas žodis išsireikšti – Khullah (asmeninis, artimiausias ryšys). Jis (saaw) sakė: ” Allah laiko mane intimiu draugu, kaip laikė ir Ibrahim”. Minėjo : ” Jei man reiktu išsirinkti intimųjį draugą šioje žemėje tai būtu Abu Bakr, bet Allah išsirinko mane kaip Jo artimiausią draugą”. Abu hadisai iš Sahih Muslim. Žinoma, kad Pranašas (saaw) buvo vadinamas ir mylimas (Habib).

Mylimais vadinami ir kiti Pranašai :” Allah myli darančius gerą” [3:134], “ Allah myli dievobaiminguosius” [3:76] ir “ Allah myli su atgaila besikreipiančiuosius ir myli apsivalančiuosius!” [2:222]]

Yra žinoma, kad Khullan ( intimi/artima draugystė) minima Pranašui Muhammad (saaw) ir Abraham, o meilė daugumai kitų. At-Tirmindhi hadise iš Ibn Abbas minima, kad :” Ibrahim yra Allah Khalil, o As Habib. Ir tai nera pagiros.” Šis hadisas nėra autentiškas.

Meilė yra skirstoma:

Ilaqah – kai širdis prisiriša ir yra priklausoma mylimam.
Iradah – kai širdis linksta link mylimo ir siekia būti mylima.
Sababah – kai meilė neišmatuojama, kaip tunelis pripildytas vandeniu – neišmatuojamas.
Gharam – kai jausmas niekada nepalieka, jaučiamas nuolatinis buvimas. Nuo žodžio Gharim reiškiančio “ tas kur visada šalia”. Allah naudojo ši žodį :” Viešpatie mus, nutrauk nuo mūsų Pragaro bausmę! Juk šita bausmė – nelaimė!” [25:65]
Mawaddah ar Wudd – tikroji, nuoširdžioji meilė. Korane rašoma :” Iš tikrųju tie, kur patikėjo ir darė gerus darbus – Gailestingasis dovanos jiems meilę”. [19:96]
Shaghaf – su savimi kovojanti meilė.
Ishq – ekstremali, mylimą gąsdinanti meilė. Tokia meilė nepriimtina Allah (swa), nors žmonės vartoja šį žodį. Nuomonės nesutampa del šios meilės išraiškos. Šis žodis nevartojamas nei Korane nei Hadisuose. Šis Žodis nevartojamas, nes sutapatinamas su žodžiu Shahwah( išreikšti geismą).
Tatayyum – išlaisvinanti meilė.
Ta’abbud – garbinimas.
Khullah – leidžiama meilė. Užpildančioji mylimajam.

Šie tipai minimi daugumos žmonių, daugumoje kūrinių. Trumpas pamastymas įrodys tipų prasmingumą, teisingumą.

Žinoma, kad mahabbah ir khillah – Allah (swa) atributai. Šie atributai apibrežia Allah (swa) Didinguma ir Maloninguma kartu su kitais atributais.

Iš visu paminėtu tipų tik 4 ( Iradah, Wudd, Mahabbah ir Khullah ) minimi Korane ar Sunoje.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Patikima sesė
Vartotojo avataras

(34) Pranašystės po Jo (saaw) yra neteisingos (Ghayy) ir nedoros (hawa).

Žinoma, kad Pranašas Muhammad (saaw) yra paskutinis. Bet kokie teiginiai apie pranašavimus ar pranašystes yra neteisingi. Net ir su didžiausiais įrodymais tokie teiginiai neįmanomi.

Ghayy priešingybė Rashad (teisingai vedamas). Ir Hawa vartojamas išreikšti asmeninius troškimus. Tokie troškimai iš žmogaus asmenybės, jie nedori ir neturi pagrindo.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 06 Lap 2013, 22:41 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

(35) Jis (saaw) buvo atsiųstas Žmonėms ir Džinams su šviesa, tiesa, aiškinimu ir kelio vedimu.

Patvirtinimai, kad Pranašas (saaw) siųstas ir Džinams yra :”O tie, kurie netikėjo, jiems bus pasakyta:’ Negi mūsų apreiškimai nebuvo jums skaitomi?’- bet jus pasididžiavote ir tapote nusidėjeliu tauta” [46:31]. Surat Al-Jinn :” O džinų ir žmonių draugija! Negi neatėjo pas jus pasiuntiniai iš jusiškių, kurie pasakojo jums ženklus?” [6:130]. Pranašai siusti buvo tik žmonėms, pranašu džinu nėra. Ibn Abbas pranešė: ” Pranašai tik žmonės, džinai – perspėjėjai.”

Korane rašoma :” Ir mes siuntėme tave tik kaip geros žinios nešėją ir perspėjantį mokytoją visiems žmonėms, bet didžioji žmonių dalis nežino.” [34:28], “ O žmonės! Aš – Allah pasiuntinys jums visiems” [7:158], “Allah – liudytojas tarp manęs ir jūsų. Ir apreikštas man šitas Koranas, kad juo perspečiau jus ir tuos, kurie juo pasiekė” [4:79], “ Negi žmonės – dyvai, kad mes apreiškėme vienam iš jų, kad perspėtu žmones ir pradžiugintu tuos,kurie patikėjo,kad jie turi didinga tiesos rangą pas ju Viešpatį?” [10:2], “ Palaimintas tas, kuris atsiunte Korana savo vergui, kad jis taptu perspėjantis pamokslininkas pasauliams.” [25:1], “ Aš patikėjau savo veidą Allah ir tie, kurie pasekė manimi.” [3:20]

Krikščionys teigia, kad Pranašas Muhammad (saaw) buvo atsiustas tik arabams. Tai netiesa. Juk ne kartą minima, kad Jis (saaw) siustas visai žmonijai. Pranašas (saaw) nekartą kreipėsi į to meto karalius kviesdamas į Islamą.

Teisybė ( Al-haqq), Vedimas ( Al- huda), Šviesa (Al-nur) , Apšvietimas (Ad-diya) ir Teisė (Sharia’h) taikomi tikėjimui. Šiais aspektais ir sudarytas Korano tekstas bei kiti įrodymai.

Diya stipresne už Nur. Korane rašoma :” Jis sukūrė šviečiančią saulę (diya) ir atspindintį mėnulį (nur).” [11:5]

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume