[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Mes sekame sunna ir džamaa ir vengiame skirtumų (82-86)

Visos datos yra UTC [ DST ]

Forumo taisyklės

Subforumo temų skirstymas ir numeracija pateikiama pagal Ibn Abi Al-‘Izz parašytą "Aqyda At-Tahawyja" komentarą

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Mes sekame sunna ir džamaa ir vengiame skirtumų (82-86)
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Kov 2014, 19:20 
Moderator
Vartotojo avataras

82. Mes sekame sunna ir džamaa, vengiame nesutarimų, skirtumų ir grupavimosi.

[Aqyda Tahawyja knygoje tai atitinka 73 punktą: “Mes sekame Pranašo sunna ir musulmonų džamaa, vengiame atsiskyrimo, skirtumų ir grupavimosi.”]

Sunna reiškia Pasiuntinio kelią ir džamma reiškia musulmonų kongregaciją t.y. Kompanionus ir jų teisinguosius pasekėjus iki pat Paskutinio Teismo Dienos. Sekti jais reiškia sekti teisingu keliu ir skirtis nuo jų reiškia pasukti klaidingu keliu. Allah pabrėžė šį faktą daugelį kartų, pvz. Allah sako: "Sakyk: „Jeigu jūs mylite Allah, tai sekite paskui mane, tada mylės jus Allah ir atleis jums jūsų nuodėmes“ – iš tiesų Allah – Atleidžiantis, Gailestingas!." (3:31); "O jeigu kas prieštaraus Pasiuntiniui arba abejos juo po to, kai paaiškėjo jam tiesus kelias, ir jis traukia ne tikinčiųjų keliu, Mes nukreipsime jį ten, į kur jis pats nusisuko, ir supleškinsime Pragare. Šlykšti šita lendynė!" (4:115); “Sakyk: „Pakluskite Allah ir pakluskite Pasiuntiniui! O jeigu nusisuksite, tai atsakysite tik už tai, kas užkrauta jam, o jūs atsakysite tik už tai, kas užkrauta jums. O jeigu jūs paklusite jam, tai eisite tiesiu keliu. Pasiuntiniui – tiktai aiškus apreiškimo perteikimas.“ (24:54); "Ir tai – Mano kelias tiesusis; ir eikite juo, ir nesukit kitais keliais, kad jie neatskirtų jūsų nuo Jo kelio. Tai Jis prisakė jums – galbūt jūs būsite dievobaimingi!" (6:153); "Ir nebūkite tokie, kaip tie, kurie išsiskyrė ir ėmė nesutarti po to, kai atėjo jiems aiškūs ženklai; Būtent jiems – didelė kančia“ (3:105 ) ir taip pat “Iš tiesų tie, kurie padalijo savo religiją ir tapo sektomis, tu – nesurištas su jais niekuo. Jų byla – Allahui; po to Jis pasakys jiems, ką jie veikė“ (6:159)

Sunnos kolekcijoje yra hadisas, kurį perdavė 'Irbad ibn Saryjah ir At-Thirmizi įvertino kaip autentišką: 'Irbad pasakojo: "Vieną dieną Allaho Pasiuntinys saaw pasakė labai jaudinančią kalbą, kuri mus privertė raudoti ir drebėti iš baimės. Vienas iš mūsų pasakė: "Allaho Pasiuntiny! Atrodo, kad tai yra atsisveikinimo kalba. Ką tu mums patarsi?" Jis atsakė: "Aš patariu jums klausyti ir paklusti (savo lyderiams). Iš tiesų tie iš jūsų, kurie gyvens po manęs pamatys labai daug ginčų. Jūs privalote sekti mano keliu (sunna) ir turinčių teisingus principus bei teisingai vedamų kalifų (khulafa ar-rašidun al-mahdyjun) keliu (sunna). Prilipkite prie to ir laikykitės tvirtai (tarsi įsikandę) savo krūminiais dantimis. Venkite naujų kelių, nes kiekviena naujovė (bida) yra paklydimas." Jis saaw taip pat pasakė kitame hadise: "Dviejų ankstesnių knygų žmonės susiskaldė į 72 grupes (milla) dėl religinių klausimų ir ši umma susiskaldys į 73 grupes, iš kurių visos eis į Pragarą išskyrus vieną, kuri yra džamaa." (aptarta anksčiau, geras hasan hadisas) Milla, kaip paaiškina perdavėjas, reiškia žmonių grupę, kurie detaliai išaiškina trokštamas idėjas (ahwa'). Kitoje versijoje perduodama, kad Pranašas saaw buvo paklaustas kas yra džamaa. Jis saaw pasakė: "Tai kelias, kuriuo mano Kompanionai ir aš einame." Jis tokiu būdu išaiškino, kad visi tie, kurie dėsto skirtingus požiūrius bus, bendrai sakant, pasmerkti, išskyrus sunnos ir džamaa žmones.

Abdullah ibn Masūd, lai Allah būna juo patenkintas, nuostabiai pasakė: "Jei nori sekti keliu, sek keliu tų, kurie jau mirę, nes nėra jokios garantijos, kad tie, kurie yra gyvi, bus apsaugoti nuo pagundų (fitnos). Aš kalbu apie sekimą Pranašo Muhammed saaw Kompanionais. Jie yra geriausi iš šitos tautos, patys dievobaimingiausi, turintys daugiausiai žinių ir mažiausiai susipainioję. Jie yra žmonės, kuriuos Allah pasirinko lydėti Jo Pranašą ir įtvirtinti Jo religiją. Gerbk jų padėtį, sek jų keliu, ir kopijuok jų dorybes ir praktikas; nes jie tikrai buvo teisingame kelyje".

Mes detalizuosime tai vėliau, kai komentuosime autoriaus žodžius "Mes tikime, kad džamaa yra tiesingame kelyje ir nukrypimas nuo jo yra klaidingas ir prakeiktas".

Vertė Aušra

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: Mes sekame sunna ir džamaa ir vengiame skirtumų (82-86)
StandartinėParašytas: 18 Kov 2014, 19:23 
Moderator
Vartotojo avataras

83. Mes mylime tuos, kurie yra teisingi ir sąžiningi ir nekenčiame tų, kurie yra neteisingi ir nesąžiningi.

[Aqyda Tahawyja knygoje tai atitinka 74 punktas: “Mes mylime teisingus ir patikimus žmones bei nekenčiame tų, kurie yra neteisingi ir išdavikai”.]

Tai yra iš iman (tikėjimo) tobulinimo ir ubūdyja (nuolankaus paklusimo). Ibada (garbinimas) yra tobulos ir didžiausios meilės bei visiško ir didžiausio paklusimo priežastis. Taigi, meilė pasiuntiniams, pranašams ir ištikimiems Allaho tarnams yra dalis mūsų meilės Allahui. Tačiau meilė, kuri skirta Allahui, negali būti su niekuo dalinamasi. Kiti yra mylimi vardan Allaho, o ne kartu su Allahu. Allaho mylėtojas myli tai, ką jo mylimas Allah myli, nekenčia to, ko jo Mylimas nekenčia, draugauja su tuo, su kuriuo jo Mylimas draugauja, ir laiko priešu tą, kurį jo Mylimas laiko priešu. Jis patenkintas tuo, kuo patenkintas Jis, ir pasipiktinęs tuo, kas papiktina Jį. Jis įsako tai, ką jo Mylimas įsako, ir draudžia tai, ką Jis draudžia. Trumpai tariant, jo norai sutinka su Allaho norais visais atvejais.

Allah myli visus, kurie yra teisingi, dievobaimingi, atgailaujantys ir tyri. Ir mes mylime tai, ką Allah myli. Kadangi Allah nemyli tų, kurie yra nesąžiningi, blogi (darantys žalą) ir arogantiški, ir mes jų nemylime; verčiau mes jų nekenčiame, nes Allah jų nekenčia.

Sahih al-Bukhari ir Muslim užrašė hadisą, kuriame Pranašas saaw pasakė: "Kas turi tris dalykus, tas atrado iman saldumą: (1) kad jis myli Allahą ir Pasiuntinį labiau už viską; (2) kad jis myli kitus tik vardan Allah; (3) ir kad jis nekenčia vėl nuklysti į netikėjimą po to, kai Allah išgelbėjo jį nuo to, taip, kaip nekenčia būti įmestas į ugnį".

Ši tobula meilė reikalauja visiško savo norų sutapatinimo su Mylimo norais dėl visko, ką Jis mėgsta ar nemėgsta, myli ar nekenčia ir dėl visų, kuriuos jis laiko draugais arba priešais. Mes visi žinome, kad jei mylime Allahą kaip turėtume, tai turėtume nekęsti Jo priešų, mylėti Jo draugus ir kovoti Jo kelyje. Allah pats pasakė: "Ištiesų Allah myli tuos, kurie kaunasi Jo :swt kelyje, eilėmis išsirikiavę, tarsi jie būtų – glaudus statinys!” (61:4)

Mylime arba nekenčiame žmogaus už jo geras ar blogas savybes. Bet kartais gali nutikti, kad žmogus turi savybes ir kai kurios iš jų kviečia jį mylėti, o kai kurios - jo nekęsti. Dėl to jis yra mylimas dėl vieno dalyko ir nekenčiamas dėl kito, ir kuris iš jų yra stipresnis, tas paima viršų. Tokia pati tiesa yra Allah požiūryje. Kartais Jis myli dalyką dėl vienos priežasties ir nekenčia dėl kitos. Pranašas saaw pacitavo Allah sakantį: "Aš niekada nedvejoju darydamas tai, ką noriu daryti, bet aš dvejoju pasiimdamas Savo dievobaimingo tarno gyvybę. Jis nemėgsta mirti ir Aš nemėgstu liūdinti jo, bet tai privalo būti padaryta." (hadisas autentiškas, bet paskutinis sakinys "bet tai privalo būti padaryta" nėra hadiso dalis). Allah dvejoja, nes yra dviejų norų konfliktas. Vieną vertus, Jis mėgsta, ką mėgsta Jo dievobaimingas tarnas, ir nemėgsta, ko jis nemėgsta, būtent mirties. Jis sako: "Aš nemėgstu liūdinti jo". Kitą vertus, Jis nusprendė dėl jo mirties ir numato tai. Tai vadinama dvejojimu, tačiau nėra kitos alternatyvos, kaip Jis paaiškina. Bet taip pat tai atves prie kažko, ką tarnas mėgsta net labiau.

Vertė Aušra

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2014, 19:29 
Moderator
Vartotojo avataras

84. Jei mes nesame kažkuo tikri, sakome "Ir Allah žino geriau".

[Aqyda Tahawyja knygoje tai atitinka 75 punktas: “Jei mes nesame kažkuo tikri, sakome "Ir Allah žino geriausiai" (Allahu Alim).”]

Autorius jau anksčiau minėjo, kad nė vienas neapsaugos savo religijos, kol nepaklus Allah ir Jo Pasiuntiniui ir paliks žinojimą, apie jam neaiškius dalykus, tam, kuris žino tai.

Kai kas nors kalba apie dalyką be žinojimo, tai jis tiesiog išreiškia savo fantazijas ir troškimus. Allah įspėjo: ”O kas labiau išstumtas iš kelio, nei tas, kuris nusekė įkandin savo aistros nevadovaujamas Allah?” (28:50); Jis taip pat pasakė: "Ir tarp žmonių yra tokių, kurie ginčijasi dėl Alaho neišmanydami ir seka kiekvieną maištingą šėtoną. Parašyta apie jį, kad tie, kurie prisiims jį sau globėju, tai jis jį suklaidins ir užtrauks jam Ugnies bausmę. (22:3-4); "Tie, kurie ginčijasi apie Allah ženklus, neturėdami tam įrodymų, - didžiai nekenčia šito Allah, o ir tie, kurie patikėjo! Taip Allah užantspauduoja kiekvieno išsiaukštinusio tirono širdį!"(40:35); "Sakyk: "Viešpats mano uždraudė šlykštybes, tas kurios aiškios ir slaptos, nuodėmę ir piktadarystę be teisės, ir priskirti Allah draugus, apie ką Jis nesiuntė jokio įrodymo, ir kad kalbėtumėt apie Allah tai, ko Jūs nežinote.“ (7:33) Jis liepė Pranašui palikti žinias apie dalykus, kurių jis nežino, Allahui: "Sakyk: „Allah žino geriau, kiek jie ten prabuvo. Pas Jį žinios apie tai, kas paslėpta padangėse ir žemėje" (18:26) ir "Mano Viešpats geriau žino jų skaičių" (18:22) Kai Pranašo buvo paklausta apie vaikus tų, kurie priskiria Allahui partnerius, jis pasakė: "Allah žino geriausia, ką jie darė".

Umar, lai Allah būna juo patenkintas, pasakė: "Religijos reikaluose nepasitikėk savo argumentais/protu. Jei aš būčiau pasitikėjęs savo argumentais/protu tą dieną, kai Abu Džandal buvo pristatytas (supančiotas grandinėmis), aš būčiau pasipriešinęs Pranašui saaw . Aš apmąsčiau šį reikalą. Buvo rašomas susitarimas. Pranašas saaw pasakė: "Rašyk: Vardan Allah Gailestingojo, Maloningojo." Mekiečiai primygtinai reikalavo, kad jis prasidėtų paprastai: "Vardan Allah". Pranašas sutiko saaw ir sutartis buvo užbaigta, bet aš nesutikau ją priimti." Pranašas saaw pasakė jam: "Umar, matei, kad aš sutikau; ir net po šito tu nesutinki!". Kitą kartą Umra pasakė: "Sunna yra tai, ką Allah ir Jo Pasiuntinys įsakė. Ir nepadaryk savo neteisingų idėjų sunna ummai." Abu Bakr pasakė: "Kokia žemė mane nešios ir koks dangus mane apsaugos, jei aš kalbėsiu apie Allaho Knygos eilutes, neturėdamas žinių apie tai, o tiesiog remdamasis savo nuomone!"

Al-Hassan ibn Al-Hulwani perdavė iš 'Arim, iš Hamad ibn Zaid, iš Sa'id ibn Abi Sadaqah, kad Ibn Sirin pasakė: "Niekas nebuvo drovesnis kalbėdamas apie tai, ko nežino, nei Abu Bakr, o po jo niekas nebuvo drovesnis nei Umar, lai Allah būna jais patenkintas. Kai Abu Bakr susidurdavo su problema ir nieko negalėdavo surasti, kuo galėtų pasiremti Korane ir Sunnoje, tuomet ir tik tuomet jis pasakydavo ką nors, remdamasis savo samprotavimu, bet ir tai su išlygom: "Tai mano požiūris - jei tai teisinga, tai iš Allah; bet jei tai klaidinga, tai iš manęs, ir aš meldžiu Allaho atleisti man."

Vertė Aušra

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2014, 19:33 
Moderator
Vartotojo avataras

85. Mes tikime, kas yra teisinga perbraukti per odines kojines kelionėje ar kasdienybėje, taip, kaip buvo perduota hadisuose.

[Aqyda Tahawyja knygoje tai atitinka 76 punktas: “Mes sutinkame su perbraukimu per odines kojines (atliekant Wudu) kelionėje ar kasdienybėje, taip, kaip buvo perduota per autentiškus Hadisus”]

Buvo perduota mutawatir forma [labai daug perdavėjų], kad Pranašas saaw braukė per odines kojines ir kad jis taip pat plovė savo pėdas, atlikdamas apsiprausimą (wudu). Rafidah atmeta šią įtvirtintą praktiką (sunną). Mes galime jiems nurodyti, kad tų, kurie išmoko wudu iš Pranašo saaw ir atlikdavo tai jo saaw akivaizdoje ir su jo patvirtinimu, ir perdavė šią praktiką tiems, kurie sekė jais, yra daug daugiau, nei tų, kurie remiasi Korano eilute apie wudu (5:6). Visi musulmonai atlikdavo apsiprausimą jo saaw laikais ir išmoko tai iš niekieno kito, bet jo saaw , nes ši praktika nebuvo žinoma iki islamo. Nesuskaičiuojama gausybė žmonių matė Pranašą saaw atliekant apsiprausimą ir matė jį plaunantį pėdas, ir perdavė tai daugelyje hadisų. Hadisų mokslininkai užrašė Sahih ir kitose kolekcijose hadisą, kuris kyla iš skirtingų perdavėjų ir yra perduotas per įvairius šaltinius, kad Pranašas saaw pasakė: "Nelaimė kulnams ir pėdų padams (nes aš bijau), kad jie gali degti Ugnyje" (autentiškas hadisas). Nors perbraukiant privaloma tiesiog perbraukti per pėdų viršų, o plaunant - nuplauti visas pėdas, tai nėra kažkas į ką natūraliai atkreiptume dėmesį, kaip atkreipiame dėmesį į turtų ir galios siekimą.

Be to, jei kažkas abejoja, kad hadisas apibūdinantis apsiprausimą nebuvo perduotas mutawatir forma, jis dar daugiau turėtų abejoti, kad eilutė apie apsiprausimą buvo perduota mutawatir perdavimu. Bet kai jie pripažįsta, kad eilutė buvo perduota mutawatir perdavimu, taigi, kad jos autentiškumas yra neabejotinas, jie dar daugiau turėtų pripažinti, kad hadisai apie apsiprausimą buvo perduoti mutawatir perdavimais. Dar daugiau, nėra jokios priešpriešos tarp Korano eilutės ir hadisų, kurie perduoti mutawatir forma, nes žodis msh (naudojamas Korane) kartais reiškia „perbraukti“, o kartais „nuplauti“, kadangi (dykumų) arabai sako: "tamassahtu li as-salah" – „aš apsiploviau maldai“. Taip pat yra nurodymas eilutėje, kad tai, kas turima omenyje sakant m-s-h pėdoms, nėra m-s-h, kuri būtų alternatyva prausimui, bet m-s-h prausimo prasme. Eilutėje sakoma "iki dviejų kulkšnų" (ila al-kabain), o ne "iki kulkšnų", nors prieš tai sakoma "iki alkūnių" (ila al-marafiq). Taip yra todėl, kad pėdos turi dvi kulkšnis (tai akivaizdu arabų kalboje, bet nebūtinai akivaizdu lietuviškai), bet ranka turi tik vieną alkūnę (mirfaq). Taigi, kai Allah sako: "iki dviejų kulkšnų" tai gali tik reikšti, kad Jis įsakė apsiplauti iki dviejų kyšančių kaulų kulkšnyje. Tačiau tai daroma tik apsiplovime, o ne perbraukime, kuris apsiriboja tik viršutine pėdos dalimi. Kitą vertus, kulkšnys yra apsiprausimo riba. Taigi, požiūris, kad apsiprausime yra privaloma tik perbraukti per pėdas, o ne jas nuplauti yra atmetamas abiejų, Korano ir Sunnos.

Ši eilutė turi du gerai žinomus skaitymus - tariamąją nuosaką ir kilmininko linksnį. Jos gramatinis nagrinėjimas diskutuojamas atitinkamose vietose. Tariamoji nuosaka yra aiškus tekstas, nurodantis įsakymą prausti pėdas. Sąsaja su gramatine struktūra gali būti tik tada, jei reikšmė tokia pati, kaip tvirtinimo: "Mes nesame kalnai ar geležis" (čia jis paprasčiausiai nori pasakyti, kad kadangi sąsaja buvo su ankstesne gramatine struktūra, tai turi priklausyti ankstesniam paliepimui plauti, o ne vėlesniam paliepimui perbraukti).

Žodžių masahtu bi rasi wa ridžli reikšmė nėra tokia pati kaio masahtu rasi wa ridžli (aš perbraukiau per galvą ir kojas), nes raidė ba nurodo papildomą reikšmę šalia „perbraukimo“ reikšmės, kas reiškia galvos perbraukimą su vandeniu. Vadinasi, sąsaja turėtų būti su „ir savo rankas“. Mutawatir sunna pakeičia tai, ką kaikurie žmonės laiko akivaizdžia ajos reikšme, nes Allah Pasiuntinys saaw paaiškino žmonėms Korano žodžių formuluotes taip pat kaip ir jų reikšmę. Abū AbdurRahman As-Sulami sakė: „Tie, kurie recituodavo Koraną mums, Uthman Ibn Affan, Abdullah Ibn Masūd ir kiti, pasakojo mums, kad kai jie išmokdavo iš Pranašo saaw dešimt ajų, jie nesiimdavo naujų tol, kol jie neišmokdavo jų reikšmių.“

Žodis m-s-h (perbraukti) yra paminėtas konkrečiai susiejant jį su pėdomis tam, kad duotų suprasti, jog pėdoms prausti turi būti naudojama mažai vandens, nes tai vieta, kuriai paprastai žmonės naudoja daugiau vandens nei reikia. Šis dalykas gerai žinomas ir yra diskutuojamas atitinkamose fiqh knygų vietose.

Vertė Aušra

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2014, 19:35 
Moderator
Vartotojo avataras

86. Hadž ir džihad turi tęstis iki pat Teismo Dienos, valdant visiems musulmonų lyderiams (uli al amr), dievobaimingiems ir nedievobaimingiems. Jie negali būti sustabdyti ar anuliuoti.

[Aqyda Tahawyja knygoje tai atitinka 77 punktas: “Hadž ir džihad, esant valdžioje tiems, kurie yra atsakingi už musulmonus, nepaisant, ar jie (lyderiai) yra teisingi, ar ne, yra mūsų pareiga, kuri privaloma iki pat Teismo Dienos. Niekas negali anuliuoti ar atitraukti jų.]

Autorius čia paneigia rafidah, kurie sako, kad nebus džihado vardan Allah iki to laiko, kai iš Muchammedo saaw palikuonių atsiras žmogus, vardu Ar-Rida, ir pasigirs balsas iš Dangaus, sakantis: "Sekite juo". Tai yra akivaizdus melas, net nereikalaujantis paneigimo. Rafidah tikina, kad imamas, kuriam vadovaujant visą tai atsitiks, turi būti tyras, be nuodėmių. Tai neturi jokio pagrindo. Tai paneigiama hadisu, užrašytu Muslim sahih rinkinyje, kad 'Auf Ibn Malik Al-Ašdža'i perdavė, kad Pranašas saaw pasakė: "Patys geriausi jūsų valdovai yra tie, kuriuos jūs mylite ir kurie myli jus, už kuriuos jūs meldžiatės ir kurie meldžiasi už jus. Ir patys blogiausi jūsų valdovai yra tie, kurių jūs nekenčiate ir kurie nekenčia jūsų, kuriuos jūs prakeikiate ir kurie prakeikia jus." Tai išgirdęs 'Auf pasakė: "Allah Pasiuntiny, argi neturėtume tuomet mes jų nukauti savo kardais?" Pranašas atsakė: "Ne, iki tol, kol jie nurodo maldą jūsų bendruomenėje. Žinok, kad jei jūs turite valdovą (wali), kuris, matote, kad daro nuodėmes prieš Allah, turite nekęsti jo nuodėmių, bet neturite susilaikyti nuo paklusimo jam". Taip pat buvo paminėti ir kiti hadisai šia tema, kai diskutavome apie imamah klausimus.

Nėra jokio hadiso, kuris sakytų, kad imamas turi būti tyras ir neklįstantis; rafidah yra visiškai neteisūs. Jų neklįstantis ir tyras imamas yra tik mitas, neduodantis jokios naudos nei šiame, nei Kitame Gyvenime. Jie tvirtina, kad jis slepiasi. Jo vardas yra Muchammed Ibn-Hassan Al-'Askari. Jie tiki, kad jis nuėjo po žeme apie 260 m. po hidžros Samaroje. Jie visuomet laiko jam paruošę jojimui mulą arba arklį, kai tik jis pasirodys. Jie taip pat laiko ten žmones, kurie turi šaukti nustatytomis valandomis: "Valdove, ateik! Valdove, ateik!" Tie žmonės yra pilnai apsiginklavę, nors ir nėra prieš ką kovoti. Jie daro dar daug kitų dalykų, kurie juos daro tik pajuokos objektais.

Autorius naudoja žodžius "teisingiems ir neteisingiems", kad pabrėžtų faktą jog hadž ir džihad yra pareigos, susijusios su keliavimu. Lyderis reikalingas, kad juos suorganizuotų arba surengtų karą prieš priešą, ir tai gali būti daroma bet kokio imamo - teisingo arba ne.

Vertė Aušra

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume