Forumo misija

Forumo misija

Standartinė Rimante » Sek Vas 10, 2013 3:22 pm

:bism

:salam

Pranašas sal Allahu aleyhi wa salam yra pasakęs: "Geriausi musulmonai yra tikintieji iš mano kartos, toliau, tie, kurie ėjo iškart po jų, o toliau, tie, kurie ėjo iškart po pastarųjų (...)". (Al Hakim Hadisas, autentifikuotas Al Albani)

Patys geriausi visų laikų musulmonai buvo trys kartos: Pranašo sal Allahu aleyhi wa salam kompanjonai ir dvi kartos po jų. Tad kiekvienas musulmonas turi stengtis suprasti ir pildyti islamą taip, kaip tai darė Pranašas sa Allahu aleyhi wa salam ir trys geriausios kartos.

Šiame forume mes sieksime aiškintis, gilinti, skleisti islamą tokį, kokį jį mums perdavė pamaldieji pirmtakai- As Salaf as Salih :insh

Tepadeda mums Dievas. Amin.
Vartotojo avataras
Rimante
Site Admin

Re: Forumo misija

Standartinė egdunas » Tre Rgp 21, 2013 12:51 pm

gera diena. toks ispudis, kad sis forumas apmires. jam susikurus maniau, kad bus daug gyvu diskusiju, o kol kas matosi, kad be keliu tuzinu vertimu, diskusiju nei tikejimo, nei praktikos klausimais visiskai nera. ar butu galima daryti isvada, kad forumo sumanytojai siek tiek paskubejo - kad tarp lietuviu salafi idejos dar nera tokios gajos?
egdunas

Standartinė ummjumana » Pen Rgp 23, 2013 7:58 am

As salamu alejkum, manau mūsų, lietuvių musulmonų, sekačiu salaf ar ne salaf keliu yra dar per mažai ir tiesiog neužtenka laiko viskam, turim per mažai žmonių visose veiklose. Beto diskutuoti iš salaf kelio perspektyvų? Man sunku įsivaizduoti.... gal tik pasidalinti vertimai ar nuorodos į skirtingas mokslininkų nuomones ir nesusiginčytis. Tačiau tam reikia laiko ir žinių. O man trūksta ir to ir ano. Būtent taip aš įsivaizduoju diskusija šiame forume ir tam kad pabėgti nuo beprasmių ginčių ir buvo sukurtas šis forumas. Manau kitos administracijos narės turi savo nuomones šiuo klausimu.
إن الله يحب إذا عمل أحدكم عملا أن يتقنه

صححه الشيخ الالباني في كتابه(صحيح الجامع)0
Vartotojo avataras
ummjumana
Site Admin

Standartinė egdunas » Ant Rgp 27, 2013 2:44 pm

dekui, ummjumana, uz operatyvu atsakyma. man taip ir pasidingojo, kad kol kas tarp lietuviskai mokanciu musulmonu nedaug sekanciu siuo keliu, nors motininiame forume diskusijos del manhaj as-salaf jau buvo uzsisukusios. man taip pat atrodo, kad salaf kelias labiau imponuoja ne lietuvoje gyvenantiems lietuviams musulmonams. ar klystu taip manydamas?
o LMC nera salaf kelio atstovas Lietuvoje? su kuo lietuvoje butu galima gyvai pakalbeti apie salaf supratima?

e
egdunas

Standartinė Rimante » Tre Rgp 28, 2013 11:10 pm

:salam

Sunku vienareiksmiskai atsakyti i si klausima, per anksti, ar laiku. Faktas, kad poreikis siam forumui tikrai buvo, salaf manjadz besiremianciu lietuviu musulmonu tikrai yra, tik gal dar vienetai gali dalintis gausesne patikima informacija ar juo labiau diskutuoti. Forumo akseleracijai kliudo ir zmogiskasis faktorius: seserys, bent jau admines ir kitos aktyvesnes nares yra siu po metu uzsiemusios naujais ar esamais projektais, ju pastaruoju metu tikrai nemazai, ir/arba seimynomis, nes ne viena susilauke vaikeliu. Yra kelios salafi seses, kurios mazai laiko skiria internetui, juo labiau forumams ir pan, kitos, pripratusios veikti FB.

Dar turime eile programu kurias norime cia suinstaliuoti, techniniai dalykai nebaigti, gal ir ne esme, bet butu patogiau ir patraukliau.

Taciau pastebiu poreiki lietuviu ummoj liautis diskutuoti nuogirdu ir savo nuomones kontekste bei mokytis, ieskoti, dalintis, pasiaiskinti autentisku dalyl lygyje. Ir butent per ahlus sunna wal dzamaa prizme, nesiaiskinant kas karta, kodel per ja ir tik per ja.

Kita dalis gal ir nedrista isiterpti, bet manau isivaziuosim, kadaise tokia stagnacija buvo motininiame forume kai ivedem dalyl taisykle, bet dabar jau pripratom, inshaAllah ir cia priprasim.

Gincu ir as cia neisivaizduoju daugiau pasidalinimu informacijos, pasiaiskinimu, ieskojimu- tokios manau ir turi buti diskusijos apie islama.

Sis forumas nebuvo sumanytas buti dideliu ir aktyviu, nors aisku nemerdinciu :)

Sunku pasakyti apie salafi proporcijas, manau jis atitinka bendra pasaulio umma. Mano aplinkoj nemazai salafi lietuvaiciu, tad sunku objektyviai vertinti. Manau esame tokie pat margi, kaip ir visas svietas. Ir liberalus, ir koranitai, ir siitai, ir hisbiai ir t.t.- turim visa palete.

Lietuvoje yra salafi sesiu, norisi tiketi, kad LMC kaip pradejo nuo teisingos akydos, taip ir tes inshaAllah.
Vartotojo avataras
Rimante
Site Admin

Grįžti į PRADŽIA

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias